mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۲۰ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۸ تير ۱۳۹۳

هشدار هواشناسی نسبت به تردد های دریایی

اداره کل هواشناسی استان هرمزگان نسبت به تردد شناورهای سبک در خلیج فارس و ریای عمان هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به تردد های دریایی
سعید رنجبر،مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مانا در بندرعباس با اشاره به آخرین وضعیت جوی سواحل استان،خلیج فارس و دریای عمان، اظهار کرد: درحال حاضر دریای عمان و سواحل جاسک و همچنین جزایر غربی خلیج فارس نسبتا مواج هستند.
وی با اشاره به اینکه طبق داده های هواشناسی هم اکنون جهت وزش باد دراین مناطق جنوب شرقی می باشد و سرعت آن به 37کیلومتر بر ساعت می رسد، تصریح کرد: ارتفاع موج در دریای عمان نیز حدود 100سانتی متراست و تردد دراین شرایط دشوار خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی هرمزگان بیان کرد: همچنین جزلیر کیش، لاوان و هندورابی نیز بادهای شدید، با سرعت 40کیلومتر بر ساعت را تجربه می کنند و ارتفاع موج دراین مناطق به 120سانتی متر می رسد.
رنجبر افزود: سرعت وزش باد در جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، قشم و هرمز نیز به 34کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج دراین مناطق به 80انتی متر می رسد.
وی در تشریح جزیات بیشتر وضعیت جوی سواحل و آبهای استان هرمزگان ادامه داد: از بعدازظهر امروز(چهارشنبه) نیز تا جمعه، در جزایر خلیج فارس وزش باد شدید، گاهی همراه با گردوغبار و مواج شدن دریا را درپیش خواهیم داشت که دراین شرایط توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی در خلیج فارس و سواحل شرقی دریای عمان تردد نکنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین