mana.ir

کد خبر: ۴۸۲۴۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۳

هند مجوز بیمه های ایرانی را تمدید کرد

دولت هند مجوز شرکت های بیمه ایرانی برای پوشش بیمه ای کانتینرها، نفتکش ها و کشتی های بزرگی که در بنادر هند پهلو می گیرند را از روز ۲۸ ژوئن برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد.

هند مجوز بیمه های ایرانی را تمدید کردبه گزارش مانامهلت مجوز قبلی دولت هند برای فعالیت شش ماهه فعالیت کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و شرکت بیمه معلم برای پوشش بیمه ای کشتی های ایرانی عازم بنادر هند، در روز 27 ژوئن به اتمام می رسد.
سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: این مجوز در مورد کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و کلوپ حمایت و جبران خسارت کیتا که جایگزین شرکت بیمه معلم شده است، قابل اعمال است.
کلوپ های حمایت و جبران خسارت، کشتی ها را در مقابل ریسک های گسترده و نامشخصی نظیر مسئولیت های شخص ثالث و همچنین مسئولیت کشتی پس از تصادم دریایی و آلودگی محیط زیست، بیمه می کنند.
یک کمیته دولت هند که مسئول صدور مجوزهای اینچنینی است، همچنین با درخواست ایران برای مذاکره بیشتر در خصوص تقاضای هند جهت صدور یک ضمانت بانکی دو هزار و 300 کرور روپیه ای به عنوان پیش شرط تمدید مجوز فعالیت شرکت های بیمه ای ایرانی موافقت کرد. هدف از اخذ این تضمین، پوشش هرگونه مسئولیت احتمالی ناشی از سوانح دریایی در آب های هند است.
سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: موضوع تضمین، هنوز تحت مذاکره و گفت و گو قرار دارد.
وی افزود: دو شرکت بیمه ایرانی اعلام کرده اند که از حمایت دولت ایران برخوردارند. ما دلیلی نداریم به این موضوع شک کنیم که آنها در صورت وقوع هر گونه اتفاقی، از ایفای تعهدات خود شانه خالی خواهند کرد.
وی افزود: با توجه به همه اینها، ما تصمیم گرفتیم که مجوز اعطا شده به این دو شرکت بیمه ایرانی را به مدت شش ماه دیگر تمدید کنیم.
در صورت گسترش ناآرامی های عراق به جنوب این کشور، یعنی جایی که میادین نفتی در آن واقع شده اند، این تصمیم دولت هند می تواند به دهلی نو کمک کند تا نفت خام بیشتری از ایران خریداری کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین