mana.ir

کد خبر: ۴۶۱۲۴ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۳

موانع اقامت اتباع خارجی در چابهار رفع می‌شود

چابهار همانند سایر مناطق آزاد در ایران از قوانین مناطق آزاد تبعیت می کند.

موانع اقامت اتباع خارجی در چابهار رفع می‌شودبه گزارش خبرنگار مانا، حامد علی مبارکی در شورای سرمایه گذاری چابهار گفت: طرح توسعه محور ترانزیتی شرق که مبتنی بر استفاده از ظرفیت بازرگانی و ترانزیت دیده شده است و ما با وجود پتانسیل های موجود بایستی با ایجاد تسهیلات و تمهیدات لازم زمینه فعالیت بازرگانان داخلی و خارجی را در راستای رونق اقتصادی استان فراهم کنیم.
مبارکی خاطرنشان کرد: با همدلی و همفکری کلیه دست اندکاران از جمله مسئولین استانداری و انتظامی استان شاهد رفع مشکلات اتباع خارجی و حضور و رفع موج جدیدی از سرمایه گذاری های خارجی در این منطقه خواهیم بود.
وی همچنین در ادامه گفت: منطقه آزاد چابهار همانند سایر مناطق آزاد در ایران از قوانین مناطق آزاد تبعیت می کند و در جذب سرمایه گذاران خارجی مستلزم تعامل، همکاری و مساعدت همه سازمان ها و نهادهای ذیربط است.
مبارکی با اشاره به منویات رهبری و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در کشور با تلاش های دولت تدبیر و امید در دستیابی به اهداف چشم انداز ایران 1404 ، جایگاه منطقه آزاد را با توجه به مزیت های آن در ارایه تسهیلات، معافیت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی بسیار چشمگیر دانست.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: حل مشکلات اقامتی سرمایه گذاران خارجی از جمله برادران پاکستانی و افغانی که در زمره بازارهای هدف و همچنین الویت های سرمایه گذاری این منطقه هستند موجب تحول در جذب سرمایه گذاری در منطقه خواهد بود. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار