mana.ir

کد خبر: ۴۴۰۶۵ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۳

گشت دریایی فعالان زیست محیطی هرمزگان برگزار شد

گشت دریایی فعالان زیست‌محیطی هرمزگان باحضور برخی از مسئولان در بندرعباس برگزار شد.

گشت دریایی فعالان زیست محیطی هرمزگان برگزار شدبه گزارش مانا از بندرعباس، عصر روز گذشته، گشت دریایی جمعی از فعالان زیست محیطی استان هرمزگان و دوست‌داران طبیعیت به همت بندر شهیدحقانی بندرعباس برگزار شد.
براساس این گزارش، دراین مراسم برخی از سمن‌های زیست‌محیطی استان هرمزگان، خبرنگاران حوزه محیط زیست و دوست‌داران طبیعت حضور داشتند.
همچنین رئیس شورای شهر بندرعباس، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان، مدیر روابط عمومی منطقه آزاد قشم، مدیر بندر شهیدحقانی بندرعباس و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند.
نکته جالب توجه دراین جلسه، این بود که حضار بدون درنظر گرفتن مسئولیت و جایگاه، بعنوان یک شهروند هرمزگانی و دوست‌دار طبیعت سخن می‌گفتند.
احمدی، معاون بندر شهیدحقانی بندرعباس که بزرگترین بندر مسافری کشور محسوب می‌شود، دراین مراسم اظهار کرد: بلوار ساحلی بندرعباس که حریم 60متر را رعایت نکرده، باعث تخریب ساحل بندرعباس شده است.
وی خاطرنشان کرد: طرح احداث بلوار ساحلی بندرعباس می‌توانست با رعایت حریم 60متر، و با اختصاص اعتبار، به نحوی اجرا شود که تبعات آن در سالهای آتی گریبان‌گیر مردم شهر و اکوسیستم منطقه نشود.
این دوست‌دار محیط زیست با بیان اینکه خودش را یک فرد بندری و اهل دریا می‌داند، تصریح کرد: صید بی‌رویه و غیرمجاز به وفور در استان وجود دارد، به نحوی که در تمام ایام سال میگوی تازه(که دارای فصل صید است) در بازارهای استان به فروش می‌رسد.
وی ادامه داد: در بحث صیادی، استفاده از تورهای کف‌روب، صدمات زیادی را به این بخش وارد کرده که امیدواریم خارج از سردادن شعار، اقدام عملی موثر و راهکار مناسب برای آن اتخاذ شود.
براساس این گزارش، دراین نشست پیرامون مسائلی مانند قاچاق سوخت، آبشیرین‌کن‌ها، انتقال آب از خلیج‌فارس به استانهای همجوار هرمزگان، ساخت بندرگاه نخل‌ناخدا و غیره بحث و تبادل اطلاعات شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین