mana.ir

کد خبر: ۴۴۰۴۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۳

محاکمه خدمه کشتی غرق شده کره جنوبی

محاکمه 15 خدمه کشتی غرق شده کره جنوبی امروز آغاز شد.

محاکمه خدمه کشتی غرق شده کره جنوبیبه گزارش مانا به نقل از بلومبرگ، 15 نفر از خدمه کشتی مسافربری کره جنوبی امروز سه شنبه به خاطر نقش داشتن در غرق این کشتی و کشته شدن صدها نفر که از آن به عنوان بزرگترین فاجعه دریایی در این کشور در بیش از چهل سال گذشته یاد می شود، در جنوب سئول محاکمه می شوند.
بر این اساس چهار نفر از خدمه از جمله کاپیتان لی جون سوک به قتل مسافران متهم شده اند زیرا به سرنشینان کشتی گفته بودند که در کابین های خود بمانند.
بلومبرگ در ادامه می نویسد تنها 172 نفر از 476 سرنشین این کشتی نجات یافته اند و قرار است که محاکمه خدمه در ساعت 14 در جنوب سئول آغاز شود.
همچنین دادگاهی جداگانه در اواخر ماه جاری میلادی برای رئیس اپراتور کشتی و دیگر کارکنان ارشد برگزار می شود زیرا این افراد متهم به دادن اجازه ورود به محموله های بیش از حد در کشتی و نقض ایمنی شده اند.
در همین رابطه پارک گئون های رئیس جمهوری کره جنوبی در یک نطق تلویزیونی به خاطر غرق شدن کشتی حامل دانش آموزان موسوم به سوول و کشته شدن دهها نفر از خانواده قربانیان و مردم عذرخواهی کرده است.
رئیس جمهوری کره جنوبی خود را به طور کامل مسئول این حادثه دانسته و از انحلال گارد ساحلی این کشور به دلیل قصور در انجام وظایف خود خبر داده است.
پارک گئون های در دیدار با بستگان مسافران ناپدید شده کشتی غرق شده سوول وعده اعمال اشد مجازات علیه مسئولان این حادثه را داده بود.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که ناخدایی در گفتگو با نیروهای پلیس تاکید کرد بارها درباره اضافه شدن کابین های بیشتر به کشتی و برهم زدن تعادل آن هشدار داده بودم.
با وجود عذرخواهی رئیس جمهوری کره جنوبی، خبرگزاری فرانسه گزارش داد بستگان قربانیان کشتی غرق شده دولت را به کوتاهی در زمینه واکنش به سانحه غرق شدن این کشتی در 16 آوریل (27 فروردین)، تاخیر در شروع عملیات امدادرسانی و کشته شدن شمار زیادی از سرنشینان متهم کرده اند.
در همین رابطه چانگ هونگ وون نخست وزیر کره جنوبی چند روز پیش به خاطر غرق شدن این کشتی تفریحی با 476 سرنشین استعفا کرد.
این گزارش همچنین از معرفی مون چانگ کئوک روزنامه نگار سابق به عنوان نخست وزیر جدید کره جنوبی از سوی پارک گئون های رئیس جمهور در پی استعفای نخست وزیر پیشین به خاطر حادثه غرق شدن کشتی مسافری و کشته شدن بیش از 300 نفر و سهل انگاری دولت در عملیات امداد و نجات خبر داده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار