mana.ir

کد خبر: ۴۲۹۴۹ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۳

اشتغال بیش از 30 هزار نفر در حوزه صیادی چابهار

مدیرکل شیلات چابهار گفت: اشتغال بیش از ۳۰ هزار نفر در حوزه صید چابهار را به قطب صیادی کشور تبدیل کرده است.

اشتغال بیش از 30 هزار نفر در حوزه صیادی چابهارمحسنعلی گلشنی به مانا گفت: باید وضعیت صید و صیادی در این منطقه به نحوی مدیریت شود که هیچ بیکاری در شهرستان باقی نماند.
وی بیان کرد: می بایست ارایه آموزش های تخصصی در راستای توانمندسازی نیروهای بومی برای صید و صیادی و به ویژه هدایت و ناخدایی لنج در اولویت قرار گیرد.
مدیرکل شیلات چابهار، ایجاد اشتغال از طریق تجهیز و توسعه ناوگان، ایجاد اشتغال از طریق صنایع شیلاتی، اصلاح و بهسازی روش‌های صید و حمل و نقل آبزیان و ... را از جمله اهداف اداره کل شیلات در زمینه ارتقاء و پیشرفت صنعت صید و صیادی در این استان عنوان کرد.
گلشنی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین محور فعالیت شیلات، تکثیر و پرورش میگو است، پرورش میگو در این استان با توجه به ویژگی‌های خاص منطقه از قبیل دمای مناسب، کیفیت آب، وجود اراضی وسیع و بلا معارض، در دسترس بودن‌ آب‌دریا و ... چشم‌انداز روشن و موفقیت‌آمیزی را فراهم کرده است به طوری که تنها استانی است که دو بار در سال میگو در آن پرورش می‌یابد و الگویی برای کل کشور است.
وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان 60 درصد تهیه مواد اولیه کارخانجات را در راستای تولید کنسرو تن ماهی به خود اختصاص داده است.
برچسب ها: شیلات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین