mana.ir

کد خبر: ۴۲۶۷۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳

زمینه سرمایه گذاری اشخاص در منطقه آزاد اروند فراهم می شود

روند رو به رشد حضور سرمایه گذاران داخلی و خارحی در منطقه آزاد اروند مدیریت و کنترل خواهد شد بطوریکه هر شخص حقیقی و حقوقی بتواند در حداقل زمان ممکن فعالیت تخصصی خود را در محدوده این منطقه ثبت کند.

زمینه سرمایه گذاری اشخاص در منطقه آزاد اروند فراهم می شودبه گزارش ماناسید علی موسوی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری گفت : با اعلام توسعه جغرافیایی محدوده منطقه آزاد اروند پس از سفر رئیس جمهور محترم به شهرستان های آبادان و خرمشهر، روند اخذ مجوز فعالیت و ثبت شرکت در منطقه آزاد اروند به شکل چشمگیری افزایش یافت.
سید علی موسوی افزود : در گذشته بدلیل محدود بودن محدوده منطقه آزاد اروند و نبود زیرساخت مناسب ، تمایل به فعالیت در منطقه آزاد اروند روند رو به رشد آرامی داشت اما با اعلام گسترش محدوده در سطح شهرستانهای آبادان ، خرمشهر و استفاده از حداکثر ظرفیت های موجود در منطقه، تمایل به حضور و فعالیت سرمایه گذاران افزایش چشمگیری پیدا کرده است .
وی ادامه داد : یکی از عوامل جذب و ترغیب سرمایه گذاران جهت حضور و فعالیت در محدوده منطقه آزاد ، استفاده از معافیت های مالیاتی و تعرفه های گمرکی است و این امتیاز برای سرمایه گذاران از اهمیت به سزایی برخوردار است .
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری یاد آور شد : صدور مجوز فعالیت به ویژه در بخش های خدماتی از قبیل خدمات فرهنگی و آموزشی، گردشگری، عمرانی و تاسیسات زیر بنایی، بازرگانی، فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در بخش های مذکور از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است .
وی تاکید کرد : این روند رو به رشد در صدور مجوز فعالیت خدماتی و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حوزه های مختلف ، نوید بخش تاثیر گذاری مثبت در منطقه و عملکرد خوب سازمان در این مدت بوده است. در این میان سیاست گذاری سازمان بر آن است تا با تشکیل رویه تک پنجره ای برای ساماندهی و نظم بخشی به سیستم نظام مند اداری در این بخش از فعالیت سازمان، روند رو به رشد حضور سرمایه گذاران داخلی و خارحی را در تمام زمینه ها مدیریت و کنترل کند بطوریکه هر شخص حقیقی و حقوقی بتواند در حداقل زمان ممکن فعالیت تخصصی خود را در محدوده منطقه آزاد اروند ثبت کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین