mana.ir

کد خبر: ۴۲۵۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳

توسعه جزیره نگین تا پایان سال آغاز می شود

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت : توسعه جزیره نگین با دو کاربری پایانه کانتینری و مواد فله مایع تا پایان سال جاری آغاز می شود.

توسعه جزیره نگین تا پایان سال آغاز می شودمحمد راستاد در گفتگو با مانا با بیان این خبر گفت : مهمترین برنامه توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر سرمایه گذاری برای توسعه بندر بوشهر و جزیره نگین با دو کاربری کانتینری و پایانه مواد فله مایع در سال جاری خواهد بود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری در این بخش توسط مشاورین در حال مطالعه است گفت : برنامه ریزی ما بر این است کلیه سرمایه گذاری ها برای احداث این پایانه ها ، زیرساخت و تجهیزات استراتژیک از طریق بخش خصوصی انجام شود.
وی گفت : انتظار می رود در سال جاری عملیات اجرایی مرحله اول هرکدام از این پایانه ها آغاز شود و با این اقدام افق جدیدی برای توسعه بندر بوشهر ترسیم خواهد شد.
راستاد افزود : با دسترسی مستقیم به پس کرانه جزیره نگین شرایط بهتری برای فعالیت ، حمل و نقل و تخلیه و بارگیری فراهم خواهد شد.
وی به زمان آغاز عملیات اجرایی توسعه جزیره نگین اشاره کرد و ادامه داد : تا قبل از پایان سال جاری عملیات اجرایی توسعه این بندردر قالب طرح جامع آغاز خواهد شد البته در حال حاضر برای بهره برداری موقت محوطه ایی به عنوان انبار رو باز برای نگهداری کانتینری در جزیره نگین در حال آماده سازی و بهره برداری بوده و بخشی نیز به عنوان صادرات مواد معدنی از جزیره نگین در دست بهره برداری است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به نوع کاربری از جزیره نگین نیز اشاره کرد و افزود : نوع استفاده از جزیره نگین پایانه کانتینری است که شامل تخلیه و بارگیری و نگهداری کالا و پایانه مواد فله مایع و همچنین فعالیت های ارزش افزوده در آن محدود خواهد بود.
وی تاکید کرد : البته با توجه به دسترسی جزیره نگین به اراضی پس کرانه چون جزیره عباسک و محدوده های آزاد که در پس کرانه اش وجود دارد این امکان خواهد بود که صنایع تولیدی و ارزش افزوده ایی در جزیره نگین مستقر شده و بتوانند از مزیت همجواری با مجتمع بندری مستقر در این جزیره حداکثر بهره را ببرند.
وی به آمار تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر نیز اشاره کرد و افزود : مجموع تخلیه و بارگیری کالا در سال گذشته در بندر بوشهر حدود پنج میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته است.
وی همچنین افزود : جابجایی محمولات کانتینری نیز در سال گذشته بالغ بر 225 هزار TEU بود که نسبت به سال 91 از رشد 33 درصدی برخوردار بوده است.
برچسب ها: بندر بوشهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین