mana.ir

کد خبر: ۴۲۵۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳

جشنواره مجسمه‌های شنی برگزار می‌شود

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک گفت: به مناسبت روز ملی خلیج فارس و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی شهرستان جاسک دومین جشنواره مجسمه‌های شنی همراه با رونمایی از فرش صدفی در این شهرستان برگزار می‌شود.

جشنواره مجسمه‌های شنی برگزار می‌شودبه گزارش مانا، عبدالرحمن لشکری‌زاده در خصوص برنامه‌های روز ملی خلیج فارس در شهرستان جاسک خاطر نشان کرد: شهرستان جاسک یکی از پهناورترین شهرهای استان هرمزگان است که از ساحلی بسیار زیبا و بکر از دو منطقه جنوبی به دریای عمان و جنوب غربی به تنگه هرمز و خلیج فارس ختم می‌شود.
وی افزود: یکی از خصوصیات منحصر به فرد شهرستان جاسک دارا بودن سواحل بکر آبی، موقعیت سوق الجیشی این سواحل است که برای ارتقای هنری پرطرفدار، همچون هنرهای تجسمی و ساخت مجسمه‌های شنی بسیار موثر و مفید است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک ادامه داد: سواحل جنوب کشور به خصوص سواحل شهرستان جاسک از نظر پهناوری و وسعت، بهترین مکان برای برگزاری جشنواره‌های ساخت مجسمه‌های شنی در سطح‌های کشوری و جهانی است که البته با همتی مضاعف از سوی مسؤلان این امر به تحقق خواهد پیوست.
لشکری‌زاده اهداف برگزاری این جشنواره را شناسایی و معرفی هنرمندان شهرستان، استفاده از سواحل بکر و طبیعی، سرمایه گزاری جهت توسعه منطقه و معرفی آن به یک منطقه توریستی به کشور عنوان کرد.
وی تصریح کرد: این جشنواره همراه با اجرای موسیقی محلی، پخت غذاهای محلی، برگزاری بازی‌های محلی و جشن بادبادک‌ها برگزار خواهد شد.
این مسئول در پایان گفت: با توجه به وجود ساحل بکر و زیبای روستای جاسک کهنه، این روستا با رای هیئت بازدید کننده برای جشنواره ساخت مجسمه‌های شنی و همچنین ساخت فرش صدفی با محوریت روز خلیج فارس مورد انتخاب قرار گرفت.
اولین جشنواره مجسمه‌های شنی در سال 88 در جاسک برگزار شد و دومین جشنواره با رونمایی از فرش صدفی همراه خواهد بود.
برچسب ها: خلیج فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین