mana.ir

کد خبر: ۴۲۵۱۹ |
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳

بازدید جهانگیری از بندر بوشهر

معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر و برج کنترل ترافیک دریایی بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.

بازدید جهانگیری از بندر بوشهر به گزارش مانا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان بوشهر، در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر حضور یافت و از طریق سیستم شناسایی خودکار کشتی ها در این برج، فضای بندر و رفت و آمد کشتی ها را رصد کرد.
در جریان این بازدید، مدیرکل بندر بوشهر در خصوص طرح توسعه این بندر به ارائه توضیحاتی پرداخت و از برنامه های وزارت راه و شهرسازی برای گسترش فعالیت های این بندر گزارشی ارائه کرد.
در حال حاضر با توجه به محدودیت فضای بندر بوشهر و عدم امکان توسعه و گسترش فیزیکی آن به دلیل واقع شدن در مجاورت شهر، تنها فرصت توسعه و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بر اساس افق توسعه 1404، مجتمع بندری نگین (طرح توسعه بندر بوشهر) است.
این مجتمع بندری با مساحتی معادل 40 هکتار و امکان توسعه تا 440 هکتار دارای مزایای منطقه ویژه اقتصادی بندری است و به دلیل قرار گرفتن در مسیر کشتیرانی و مجاورت با مناطق صنعتی، از لحاظ اقتصادی برای بندر بوشهر از درجه اهمیت ویژه ای برخوردار است.
برچسب ها: بندر بوشهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین