mana.ir

کد خبر: ۴۲۴۸۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

گسترش فعالیت های بندری ترکیه در ایران

رئیس هیئت تجاری اقتصادی ترکیه: فعالیت‌های تجاری در ایران گسترش می‌یابد.

گسترش فعالیت های بندری ترکیه در ایرانرئیس هیئت تجاری اقتصادی ترکیه در گفتگو با مانا در عسلویه با بیان این خبر گفت: در راستای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه روسای جمهور ایران و نخست وزیر ترکیه فعالیت بازرگانی و تجاری بازرگانان ترکیه در ایران گسترش می‌یابد.
اکرم دمیرتاش ادامه داد : حجم سرمایه گذاری ترکیه سالانه 15 میلیارد دلار با ایران است که با امضای این تفاهم‌نامه امکان افزایش مبادلات تجاری با ایران به 30 میلیارد دلار می‌رسد.
وی تصریح کرد: عمده‌ترین بخش تجارت ترکیه با ایران در زمینه گاز و LNG است که در رویکرد جدید تجارت ترکیه بخش‌هایی از گردشگری فعالیت‌های بندری و سرمایه‌گذاری در زمینه کشاورزی و آبزیان در ایران افزایش می‌یابد.
رئیس اتاق بازرگانی ازمیر یادآور شد: در نمایشگاه بزرگ ترکیه در ماه اکتبر سال جاری میلادی کالاهای ایرانی به شکل ویژه در این نمایشگاه در معرض دید همگان گذاشته می‌شود.
وی ایران را کشوری بزرگ با پتانسیل‌ها و ظرفیت گسترده در زمینه تجارت دریایی و کشاورزی عنوان کرد و افزود: در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه روسای دو کشور یک هیئت 62 نفره از تجار ترکیه امروز از طریق بندر عسلویه وارد استان بوشهر شده‌اند تا ظرفیت‌های موجود در این استان بندری را بسنجند.
دمیر تاش یادآور شد:پس از این سفر و بررسی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری هیئت‌های تجاری دیگری نیز وارد این استان جهت سرمایه‌گذاری می‌شوند.
استان بوشهر از نظر پتروشیمی، نفت، صنایع نفت و گاز و سواحل دارای قابلیت‌های بزرگیست که در این سفر وضعیت سرمایه‌گذاری تجار ترکیه در آن بررسی می‌شود.
برچسب ها: ایران و ترکیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین