mana.ir

اخبار مهم محیط زیست
دریای خزر بخشی از زیست جمعی ماست!

دریای خزر بخشی از زیست جمعی ماست!

روزگاری مردان بزرگی از بخش شمالی ایران صیانت کردند و امروز این بیرق در دست دولت بر سر کار است و باید گفت خزر نه یک ساحل برای تفریح که بخشی از زیست جمعی ماست .
حالِ امروز خزر

حالِ امروز خزر

دریای خزر یکی از ارزشمندترین مواهب طبیعی کشورمان است و حضورش در شمال این سرزمین، غنیمتی برای ایران به شمار می رود. نامش را دریای خزر گذاشته اند تا وسعتش را به همگان یادآور شوند و به نوعی عظمت آن را به تصویر بکشند. حالا کافیست تا نگاهی به تقویم بیاندازیم و ببینیم که تقویم کشورمان نیز به نام این گنج ارزشمند مزین شده و روز ۲۱ مرداد با عنوان روز ملی دریای خزر نام گذاری شده است. به بهانه این روز می خواهیم نگاهی به خزر و حال امروزش داشته باشیم و دلیل نامگذاری این روز را با این عنوان مورد بررسی قرار دهیم.
شعله ور شدن چند کانون جدید آتش در تالاب هورالعظیم

شعله ور شدن چند کانون جدید آتش در تالاب هورالعظیم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان از شعله ور شدن چند کانون جدید آتش در بخش عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم خبر داد.
آتش سوزی هورالعظیم عمدی به نظر می رسد
رئیس سازمان محیط زیست:

آتش سوزی هورالعظیم عمدی به نظر می رسد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به گسترده بودن آتش در تالاب هورالعظیم و بی اطلاعی وزیر محیط زیست عراق از آن تا حدودی عمدی بودن این آتش سوزی قوی تر می شود، چطور است که هورالعظیم با عمق 80 کیلومتر فقط در حاشیه مرز ایران دچار آتش می شود.
۱
پربیننده ها
جدیدترین مطالب