mana.ir

کد خبر: ۸۸۰۱۷ |
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۲ - ۰۲ آبان ۱۳۹۹
با اعلام مقامات ترینیداد و توباگو

وضعیت نفتکش آسیب‌دیده ونزوئلایی خوب است

مقامات ترینیداد و توباگو اعلام کردند: وضعیت نفتکش ونزوئلاییِ آسیب دیده که ممکن است یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت را در آب، جاری کند خوب است.

وضعیت نفتکش آسیب‌دیده ونزوئلایی خوب است
 
به گزارش مانا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانک لینک آن، وزیر انرژی ترینیداد و توباگو در ویدیو کنفرانسی اعلام کرد: این نفتکش، ثابت و روی آب است و خطر نشت نفت در آب وجود ندارد. نفتکشِ موسوم به «ناباریما» از ماه‌ها پیش در خلیج پاریا بین ونزوئلا و ترینیداد، لنگر انداخته است.
یک سازمان غیردولتی، شانزدهم اکتبر با انتشار تصاویر ویدیویی اعلام کرد: این نفتکش به طول ۲۶۴ متر که مخصوص ذخیره سوخت است به شدت کج شده است و خطر نشت نفت وجود دارد. این نفتکش به یک شرکت ونزوئلایی-ایتالیایی تعلق دارد که ۷۴ درصد آن در اختیار یک شرکت دولتی ونزوئلایی و ۲۶ درصد آن، در اختیار شرکت «اِنی» ایتالیا است. هرچند این شرکت، اخیراً این موضوع را که نفتکش آن، تهدیدی برای اکوسیستم منطقه باشد، رد کرده است، سران مخالف ونزوئلایی و اتحادیه‌های بخش نفت در ونزوئلا در مورد فاجعه طبیعی احتمالی هشدار دادند.
وزیر انرژی ترینیداد اعلام کرد: گروهی، متشکل از سه کارشناس، پس از کسب اجازه از دولت نیکلاس مادورو، به عرشه این نفتکش رفتند.
این منبع تصریح کرد: بر اساس بررسی کارشناسان، هیچگونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
به موجب اعلام وزیر انرژی ترینیداد، این گروه کارشناسی تایید کرد: اقدامات مربوط به تعمیر و نگهداری و تعویض پمپ‌های الکتریکی نفتکش در حال انجام است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین