mana.ir

کد خبر: ۸۳۱۷۸ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

هرمزگان آماده میزبانی از میلیون ها مسافر دریایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برگزاری مانور جستجو و نجات دریایی در مقیاس بزرگ با حضور ناوگان مسافری و ارگان های دریایی در آب های ساحلی بین بندرعباس و جزیره هرمز خبر داد.

هرمزگان آماده میزبانی از میلیون ها مسافر دریایی

به گزارش مانا، "اله مراد عفیفی پور" اظهار داشت: این مانور در راستای تحقق قوانین و مقررات بین المللی، الزامات کنوانسیون ‌های مربوطه و مسئولیت های ملی اداره کل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان به همراه اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به عنوان مرجع استانی ایمنی دریانوردی برگزار شد.

وی افزود: این چنین مانورها و تمرینات عملی به منظور دستیابی به حداکثر آمادگی و هماهنگی استانی در هنگام بروز سوانح در دریا و به خصوص در ایام اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه نوروز ۹۸ برگزار شد.

عفیفی پور با اشاره به فعالیت ۴۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از ۴۰۰۰ صندلی در بنادر مرکز استان تصریح کرد: با اضافه شدن شناورهای مسافری با ظرفیت بالای ۵۰ نفر  به ناوگان مسافری استان هرمزگان و به خصوص در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزیره قشم و هرمز و افزایش تقاضای حمل مسافر در ایام تعطیلات نوروزی به واسطه استفاده هموطنان از جاذبه های تفریحی و تجاری جزایر استان به خصوص جزیره قشم، به تناسب ریسک تردد های دریایی افزایش می یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: آمادگی کامل تیم های جستجو و نجات و پشتیبانی در زمان بروز سوانح احتمالی به اندازه همکاری ارگان های دریایی استان که دارای امکاناتی در این زمینه هستند و همچنین وجود طرح های مناسب و کارآمد بسیار مهم است.

 وی بیان کرد: علاوه بر این، آموزش ها و مانورهایی که با توجه به تجریه و تحلیل ریسک، برنامه ریزی و اجرا می‌ شوند ضمن نمایان نمودن نقاط ضعف و قوت تیم های عملیاتی و ستادی، باعث افزایش روحیه همکاری و تعامل ارگان های مرتبط دریایی خواهد شد.

عفیفی پور اظهار داشت: به منظور پاسخگویی مؤثر و کارا در کمترین زمان ممکن در عملیات جستجو و نجات دریایی در مقیاس بزرگ که از دغدغه‌های سازمان بنادر و دریانوردی و مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرعباس(MRCC) است، یک مانور در مقیاس بزرگ در فاصله دومایلی از بندر شهید حقانی به سمت جزیره هرمز با حضور یک فروند بالگرد، ۱۳ فروند شناور مسافری، خدماتی و امدادی قبل از شروع طرح تسهیل سفرهای دریایی اجرا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت:  با توجه به اهمیت جان و مال افراد مضطر در دریا، در حال حاضر تعامل و همراهی خوبی بین ارگان های دریایی وجود دارد که صمیمانه از مشارکت و همراهی ارگان های همکار با سازمان بنادر در تامین ایمنی سفرهای دریایی تشکر و قدردانی می نمایم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین