mana.ir

کد خبر: ۸۲۲۹۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۲ آبان ۱۳۹۷

تاثیر کم توجهی در توسعه حمل و نقل به دیگر بخش های کشور

بی توجهی به حمل و نقل سایر بخش های کشور را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مانا با بیان اینکه چنانچه زیرساخت های لازم برای حمل و نقل کشور بر اساس مطالعات آمایش سرزمینی آماده می شد، امروز با مشکل مواجه نمی شدیم، گفت: این مسئله بعد از انقلاب تا حدودی مورد توجه قرار گرفت اما پس از آن مورد بی توجهی قرار گرفت.

علیم یار محمدی افزود: متاسفانه بی توجهی به حمل و نقل سایر بخش های کشور را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: برنامه های توسعه ای همواره بر اساس شرایط کشور و منطقه تهیه شده است اما اتفاقات منطقه و جهان برنامه های کشور را تحت الشعاع قرار داده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر کشورهای دنیا برای توسعه زیرساخت های حمل و نقلی از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده می کنند، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی مورد توجه قرار گرفت اما خروج آمریکا از برجام و سایر مسائل باعث بی اعتمادی سرمایه گذاران خارجی شد در نتیجه حرکت توسعه در این بخش کند و موجب شده پروژه های بزرگ حمل و نقل در بخش های دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای با موفقیت همراه نباشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه توسعه کشور در کلیه زمینه ها باید بر اساس مطالعات آمایش سرزمینی صورت گیرد، گفت: برای این امر باید از کلیه ظرفیت های داخلی و خارجی بهره ببریم و علاوه بر تقویت تکنولوژی ساخت داخل باید از امکانات خارجی هم استفاده کنیم.

یار محمدی با بیان لزوم تکمیل شبکه ریلی کشور افزود:  کلیه مناطق کشور باید به شبکه ریلی متصل باشد.

وی خاطر نشان کرد: موقعیت ژئوپلتیکی ایران در دنیا و خاورمیانه کم نظیر است و با توجه به این موقعیت می توانیم ریل و بنادر خود را تقویت کنیم.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان لزوم تقویت زیرساخت های حمل و نقلی کشور گفت: سایر برنامه های توسعه ای کشور وابسته به توسعه زیرساخت های حمل و نقلی کشور هستند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توسعه محور شرق کشور و توسعه سواحل مکران افزود: با توسعه سواحل مکران ما با حدود چهار میلیارد از مردم کره زمین ارتباط برقرار می کنیم ضمن اینکه این سواحل پتانسیل لازم برای توسعه صنعت گردشگری، شیلات و جمعیت را دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورایی اسلامی با بیان اهمیت سرمایه گذاری ها در مناطقی که امکان توسعه و بستر سازی برای اشتغال را دارند، گفت: دولت زمانی در برنامه های خود موفق خواهد بود که بتواند 15 درصد از محصولات تولیدی کشور را صادر کند.

وی در پایان تصریح کرد: به این منظور و جهت اشتغالزایی در کمیسیون عمران مجلس تلاش بسیاری جهت صدور خدمات مهندسی به نقاط مختلف دنیا و همسایگان کشور صورت گرفته است.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین