mana.ir

کد خبر: ۷۸۴۴۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

اعتبارات محیط زیست دریایی ناچیز است

معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: فقدان اعتبارات سبب شده تا با کمبود شدید نیروی انسانی متخصص، محیط بان دریایی و... مواجه باشیم.

اعتبارات محیط زیست دریایی ناچیز استپروین فرشچی در گفتگو با خبرنگار مانا به خلاء های موجود در راستای حفاظت از مناطق ساحلی و دریایی از سوی معاونت محیط زیست دریایی اشاره کرد.
وی افزود: عدم ارزش گذاری منابع زیستی، فقدان استانداردهای زیست محیطی منطقه ایی و نیز عدم حل تعارضات و تناقضات ساکنان حاشیه مناطق تحت مدیریت با محیط زیست از جمله این خلاء ها محسوب می شود.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست، بیان داشت: همچنین فقدان تأسیسات زیربنایی حفاظت از محیط زیست دریایی و عدم هماهنگی فرابخشی بین سازمان ها و ارگان های دولتی استفاده کننده از دریا را از دیگر خلاء های موجود عنوان کرد.
وی به بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به امورات اجرایی و تحقیقاتی محیط زیست دریایی بسیار ناچیز است، اظهار داشت: همچنین نبود اعتبارات سبب شد تا با کمبود شدید نیروی انسانی متخصص، ناخدا و محیط بان دریایی مواجه باشیم.
معاون دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد مذکور پایین بودن سطح شناخت، باور و فرهنگ زیست محیطی در سطوح مختلف جامعه از دیگر مشکلات پیش روی محیط زیست دریایی و ساحلی محسوب می شود.
وی در ادامه با اشاره به برخی  اقدامات انجام شده  از سوی معاونت  دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در راستای حفاظت از مناطق ساحلی در شمال و جنوب کشور، اظهار داشت: به روز رسانی گزارش های مناطق تحت مدیریت و تالاب های بین المللی ساحلی ـ دریایی از دیگر اقدامات سازمان  در راستای حفاظت از محیط زیست دریاها و سواحل محسوب می شود.
فرشچی بازنگری مناطق موجود و معرفی مناطق جدید دارای ارزش حفاظتی به عنوان مناطق حفاظت شده ساحلی- دریایی را اقدامی مهم از سوی محیط زیست به منظور حفاظت هر چه بیشتر از محیط زیست دریاهای شمالی و جنوبی کشور عنوان کرد.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست  به بررسی طرح سازمان منطقه آزاد اروند رود درباره مهارشورزایی از سوی سازمان محیط زیست وهمچنین از بررسی و اظهار نظر درباره شرح خدمات اطلس امنیت آبی کشور خبر داد.
وی در ادامه اذعان داشت: تصرفات صورت گرفته در مناطق چهارگانه تحت مدیریت ساحلی و دریایی کشور در شمال و جنوب از سوی معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شده است.
فرشچی به شرکت کارشناسان معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست در جلسات و تهیه گزارش همکاری فی مابین اتحادیه اروپا و ایران درباره آب و دریا اشاره کرد و گفت: این اقدام تاثیر بسیار مثبتی در حفاظت بیشتر از مناطق ساحلی و دریایی کشور خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین