mana.ir

کد خبر: ۷۸۳۲۰ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۶

انتصاب رئیس جدید پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی+عکس

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه در حکمی رئیس جدید پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی را منصوب کرد.

انتصاب رئیس جدید پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی+عکس
به گزارش مانا، در حکم دکتر منصور غلامی خطاب به دکتر بهروز ابطحی رئیس جدید پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی آمده است: "با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی و بر اساس پیشنهاد معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، به موجب این حکم به مدت چهار سال به سمت «رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی» منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با توکل به خداوند سبحان، مأموریت‌ها و وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی به انجام رسانید.
امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های موثر به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید".
همچنین دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، در نامه‌ای از خدمات و تلاش‌های دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر در مدت تصدی ریاست پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی قدردانی کرد.
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهروز ابطحی فارغ‌التحصیل دکتری زیست‌شناسی دریا، از انستیتو اقیانوس‌نگاری روسیه (VNIRO) و استاد پایه ۲۴ دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی است.
از تجربیات کاری دکتر ابطحی در حوزه علوم دریایی می‌توان به فعالیت به عنوان مجری و هماهنگ کننده آزمون‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های علوم دریایی و اقیانوسی دانشگاه‌های دولتی، حضور در گشت‌های بلندمدت و کوتاه مدت تحقیقات و تولیدات دریایی در خلیج فارس، خزر جنوبی، خزر شمالی و خلیج فنلاند و نیز تدوین، راه‌اندازی و تدریس درس غواصی در برنامه دروس اصلی مصوب رشته زیست دریا دوره کارشناسی ارشد (اولین تجربه در دانشگاه‌های غیرنظامی کشور) اشاره کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، رایزن علمی و نماینده وزارت علوم و وزارت بهداشت در روسیه، اروپای شرقی و آسیای میانه، سرپرست رایزنی علمی بلاروس و اروپای شرقی، رئیس دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی و مسئول کمیته تخصصی علوم پایه دانشجویان خارج (اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج) برخی از مسئولیت‌ها و فعالیت‌های اجرایی وی است.
دکتر ابطحی همچنین هفت مورد عضویت در هیئت‌های تحریریه مجلات علمی پژوهشی ملی و بین‌المللی و پنج مورد عضویت در مجامع علمی بین‌المللی را در کارنامه کاری خود دارد.
 
 
برچسب ها: اقیانوس شناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین