mana.ir

کد خبر: ۷۰۸۷۸ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۵ آذر ۱۳۹۵

امضاء تفاهم نامه همکاری بندرامیرآباد با بندر آنکونا ایتالیا

منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و بندر آنکونا در زمینه های دریایی و بندری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

امضاء تفاهم نامه همکاری بندرامیرآباد با بندر آنکونا ایتالیا
به گزارش مانا، مدیر بنادرودریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت: در راستای سفر هیئت اقتصادی مازندران به استان مارکه ایتالیا ، تفاهم نامه همکاری در زمینه های دریایی ، بندری و سرمایه گذاری فی مابین بندر امیرآباد و بندر آنکونا با حضور استانداران استان های مازندران و مارکه منعقد شد.
مهندس علی خدمتگزار با اشاره به اینکه این سفر به دعوت استاندار مارکه و در پاسخ به بازدید اخیر هیئت اقتصادی ایتالیا از بندر امیرآباد انجام شد، افزود: در این تفاهم نامه با توجه به موقعیت ویژه بندر امیرآباد در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب و دسترسی به کشورهای حوزه CIS ، ترانزیت کالا از کشورهای آسیای مرکزی به اروپا از طریق بندر امیرآباد مورد تاکید قرار گرفت.
وی به ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی جهت سرمایه گذاری در بندر امیرآباد و شرایط ویژه گردشگری دریایی مازندران اشاره و اظهار داشت: یکی از بندهای این تفاهم نامه واگذاری زمین به سرمایه گذاران ایتالیایی برای استقرار صنعت ساخت کشتی های مسافربری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد است.
مدیر بندرامیرآباد در پایان با بیان اینکه در دریای خزر حمل و نقل کالاهای فله و خشک از رونق خوبی برخوردار است ، یکی دیگر از بندهای این تفاهم نامه را مشارکت سرمایه گذاران دو طرف در ورود کشتی های فله به دریای خزر عنوان کرد.
برچسب ها: تفاهم نامه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار