mana.ir

کد خبر: ۶۴۴۰۷ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۵
مدیر دفتر اقتصادی کنسولگری کشور عمان تاکید کرد:

عمان خواستار توسعه تجارت با ایران شد

مدیر دفتر اقتصادی کنسولگری عمان، خواستار توسعه مناسبات تجاری در تمام زمینه ها بویژه در بخش صادرات مواد معدنی از بندرلنگه به بنادر عمان شد.

عمان خواستار توسعه تجارت با ایران شدبه گزارش مانا؛مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از آمادگی این بندر برای خدمات دهی مناسب و حمل و نقل کالاهای درخواستی بازرگانان عمانی خبر داد.
محمود صابری در نشست مشترک با مدیر دفتر اقتصادی کنسولگری کشور عمان در هرمزگان، اظهار داشت: بندرلنگه از دیرباز با کشورهای حوزه خلیج فارس مراودات دریایی داشته و با توجه به نزدیکی به صنایع انرژی جنوب کشور، پتانسیل خوبی برای افزایش همکاری ها وجود دارد.
وی ضمن بیان این مطلب که در بخش های بنگاه های اقتصادی دو کشور مشترکات فراوانی دارند، ابراز امیدواری کرد تعاملات تجاری بین دو کشور در زمینه حمل و نقل دریایی افزایش یابد.
"عماد بن خمیس الشکیبی" مدیر دفتر اقتصادی کنسولگری کشور عمان در این نشست بیان کرد: پس از لغو تحریم ها فصل تازه ای از توسعه روابط ایران و عمان آغاز شده است.
وی توسعه مناسبات تجاری در تمام زمینه ها بویژه در بخش صادرات مواد معدنی از بندرلنگه به بنادر عمان را خواستار شد.
خمیس الشکیبی خاطرنشان کرد: کشور چین با سرمایه گذاری در بخش دریایی اقدام به راه اندازی مسیر دریایی صنعتی از ایران کرده است و عمان نیز در این زمینه با ایران همکاری می کند.
در ادامه، مدیر دفتر اقتصادی کنسولگری کشور عمان در هرمزگان ضمن بازدید از تجیهزات بندری و اسکله های بندرلنگه با تجار این بندر به بحث و تبادل نظر پرداخت.
شایان ذکر است، همزمان با حضور نماینده دیپلماتیک کشور عمان در غرب هرمزگان، کشتی حامل نخستین محموله صادراتی سنگ گچ در بندر لنگه بارگیری و این بندر را به مقصد عمان ترک کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین