mana.ir

کد خبر: ۶۳۱۷۱ |
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۵

ثبت جابجایی 440 هزار نفر سفر دریایی در بنادر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: جابجایی 440 هزار نفر سفر دریایی با 3449 شناور از طریق سه بندر بوشهر، خارگ وگناوه از ابتدای تعطیلات نوروزی تا 14 فروردین ثبت شد.

ثبت جابجایی 440 هزار نفر سفر دریایی در بنادر بوشهرمحمد مهدی بنچاری در گفت‌وگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به اینکه گشت‌ها و مسافرت‌های دریایی از بنادر استان بوشهر از 25 اسفند آغاز شد اظهار داشت: برای بهره‌مندی گردشگران از گشت‌های تفریحی و مسافرتی دریایی به سه هزار و 449 شناور مجوز ارائه شد.
وی از استفاده مسافران و گردشگران از شناورهای مسافرتی و تفریحی خبرداد و گفت: در مدت 18 روز فعالیت شناورهایی که مجوز جابجایی مسافران و گردشگران در خلیج فارس داشتند بیش از 440 هزار و 288 نفر از شناور برای مسافرت و گشت دریایی استفاده کردند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا بیان اینکه تمامی بنادر استان بوشهر به امکانات اسکله تفریحی گردشگری مجهز شد افزود: بخش خصوصی گشت و تور دریایی در ایام تعطیلات نوروزی راه‌اندازی کرد و اداره کل بنادر و دریانوردی مجوز گشت و مسافرت دریایی برای فعالیت سه هزار و 449 شناور صادر کرد.
بنچاری با بیان اینکه دو هزار و 134 قایق تفریحی و 30 شناور در بندر مجوز راه‌اندازی گشت و مسافرت دریایی دریافت کردند خاطر نشان کرد: در ایام نوروز چهار هزار و 953 نفر بوسیله 30 شناور از بوشهر به خارگ و گناوه منتقل و چهار هزار و 925 مسافر از خارگ به گناوه و بندر بوشهر وارد شدند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از فعالیت 54 شناور برای جابجایی مسافران دریایی در خارگ خبرداد و گفت: شش هزار و 961 نفر در ایام نوروز با 54 شناور وارد خارگ و هفت هزار و 821 نفر از خارگ خارج شدند.
بنچاری با اشاره به استفاده 229 هزار و 776 نفر گردشگر دریایی از گشت‌های تفریحی دریایی در بندر بوشهر بیان کرد: این گشت‌های دریایی با استفاده از دو هزار و 134 قایق تفریحی انجام شد.
وی از راه‌اندازی گشت‌های دریایی تفریحی در خارگ خبرداد و افزود: چهار هزار و 76 نفر با استفاده از 116 شناور در تفریحات دریایی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه مجوز فعالیت یک‌هزار و 90 شناور در بندر گناوه در ایام نوروز صادر شد اضافه کرد: از طریق این شناورها بیش از 176 هزار 414 نفر به گشت‌های تفریحی دریایی اعزام شدند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: در 18 روز ایام تعطیلات نوروزی با 25 شناور دو هزار و 881 مسافر وارد گناوه و در این مدت دو هزار و 483 مسافر خارج شدند.
بنچاری از افزایش ایمنی گردشگران و مسافران دریایی در استان بوشهر خبرداد و گفت: در اجرای طرح‌های مسافرت و گشت‌های تفریحی دریایی در استان بوشهر به سبب ارتقا ایمنی و نظارت کارشناسان بندری هیچ اتفاقی رخ نداد.
وی افزود: علاوه بر بنادر یاد شده فعالیت گشت دریایی تفریحی در بنادر دیلم، کنگان، عسلویه، دیر و دیگر نقاط بندری در تعطیلات نوروزی راه‌اندازی شد.
برچسب ها: بوشهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین