mana.ir

کد خبر: ۵۲۲۸۳ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۳

چرا فاز ۱۲ پارس جنوبی افتتاح نشد؟

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تشریح دلایل لغو افتتاح رسمی فاز 12 پارس جنوبی با حضور رئیس جمهوری گفت: یکی از دلایل اصلی لغو این برنامه، شرایط بد جوی بود به طوری که امکان پرواز بالگرد در آن تاریخ وجود نداشت.

چرا فاز ۱۲ پارس جنوبی افتتاح نشد؟
به گزارش مانا علی اکبر شعبانپور روز دوشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از فاز 12 پارس جنوبی، تاکید کرد: برای افتتاح این فاز هیچ مشکل فنی وجود نداشت و همه شرایط برای افتتاح رسمی آماده بوده است.
وی که شرکت تحت مدیریتش مسوولیت توسعه و راه اندازی فازهای پارس جنوبی را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: ریاست جمهوری یک مسوولیت پرمشغله به شمار می رود که امکان تغییر برنامه ها در آن وجود دارد.
وی اضافه کرد: در روز جمعه شرایط توفانی در منطقه پارس جنوبی رخ داد به طوری که امکان پرواز هلی کوپتر وجود نداشت و طبق برنامه قرار بود بخشی از بازدید رییس جمهوری با بالگرد انجام شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس افزود: هنوز تاریخ جدیدی برای افتتاح رسمی فاز 12 تعیین نشده است.
شعبانپور در خصوص وضعیت فاز 12 نیز اظهار داشت: سه سکوی دریایی و 6 ردیف شیرین سازی پالایشگاه خشکی در حال فعالیت است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تولید پالایشگاه به 73 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس خاطرنشان کرد: پروژه عظیم فاز 12 که بزرگ ترین فاز پارس جنوبی به شمار می رود در شرایط سخت تحریم اجرا شده است.
وی گفت: فازهای پارس جنوبی به دلیل محدودیت منابع مالی اولویت بندی می شوند و براین اساس طرح هایی که زودتر به تولید و درآمدزایی می رسند در اولویت اول قرار می گیرند.
وی گفت: برنامه بعدی ما این است که تا شهریور ماه سال آینده ظرفیت تولید گاز سکوهای دریایی را به روزانه 2.5 میلیارد فوت مکعب افزایش دهیم.
وی افزود: سکوی چهارم فاز 12 نیز پس از مکانیابی مناسب ساخته خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت مناسب فاز 12 در زمان افتتاح رسمی، اضافه کرد: شرایط این فاز نسبت به شرایط فازهای یک، دو، سه، چهار و 9 و 10 در زمان بهره برداری بسیار مناسب تر است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین