mana.ir

کد خبر: ۵۲۰۲۵ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

توسعه مزارع پرورش میگو نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه مزارع پرورش میگوی استان سیستان و بلوچستان نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی در کنار بخش دولتی است.

توسعه مزارع پرورش میگو نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصییعقوب جدگال به مانا گفت: منطقه استان سیستان و بلوچستان برای توسعه پرورش صنعت میگو باید به سمت دانش فنی و تخصصی آن گام بردارد.
وی خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخلی پرورش آبزیان به منظور خودکفایی و بسط صادرات برای حضور در بازارهای بین المللی در دستور کار است.
نماینده چابهار در ادامه گفت: ماهی و میگو جزء بخش‌هایی از کشاورزی است که سلامت محصولات آن بالای ۹۵ درصد است، با توجه به اینکه محصولات شیلات ایران با استانداردهای بین المللی تولید می‌شود و طرفداران بسیاری در نقاط مختلف دنیا دارد، مشکل حمل و نقل همواره صادرات این محصولات را تحت تاثیر قرار داده است.
وی افزود: فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب برای توسعه صنعت شیلات و رفع موانع موجود برای صادرات در داخل حائز اهمیت است که برای آن باید برنامه ریزی کرد.
جدگال تصریح کرد: یکی از مواردی که در توسعه صنعت شیلات باید به آن توجه شود حفظ محیط زیست دریایی و اطراف دریا است.
وی خطاب به پرورش دهندگان آبزی در استان گفت: تلاش های زیادی باید در راستای كاهش ضایعات آبزی پروری و در نهایت كاهش اثرات نامطلوب زیست محیطی انجام شود.
جدگال اظهار کرد: از آنجایی كه بخش اعظم ضایعات آبزی پروری دارای منشاء غذایی هستند كاهش میزان این ضایعات باید از طریق بهبود كیفیت جهت تامین غذای مجدد آبزیان انجام شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین