mana.ir

کد خبر: ۵۱۰۸۳ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - ۰۹ دی ۱۳۹۳

شلیک موشک از شناورهای رزمی نداجا

موشک های کروز دریایی نور و نصر در پنجمین روز رزمایش بزرگ «محمد رسول الله» ارتش از روی شناورهای نیروی دریایی ارتش شلیک شد.

شلیک موشک از شناورهای رزمی نداجا
به گزارش مانا این موشک ها با موفقیت شلیک و اهداف مورد نظر را منهدم کردند.
روز گذشته نیز یگان ساحلی نیروی دریایی ارتش یک فروند موشک نور و نصر شلیک کرد که با موفقیت به هدف مورد نظر اصابت کرد.
نیروی دریایی ارتش بدنبال ارتقاء توان موشکی خود چندی پیش تعدادی از ناوچه های لجستیکی خود را موشک انداز و عملیاتی کرد.
موشک «نور» کروزی دریایی با بُرد بیش از 120 کیلومتر است که در مقاطع مختلف اخبار تحویل انبوه آن به یگانهای رزم دریایی سپاه و ارتش در رسانه ها منتشر شد.
این موشک قابلیت شلیک از روی شناور و ساحل را دارد و بارها در رزمایش های نیروی دریایی ارتش و نیز سپاه از ساحل و از روی شناورها شلیک شده و اهداف دریایی را مورد اصابت قرار داده است.
البته با ابتکار متخصصان داخلی در زمینه بروزرسانی، ارتقا و تحرک پذیری بیشتر این موشک، با استقرار سامانه راداری بر روی پرتابگر موشک نور، علاوه بر کم حجم شدن این سامانه، قدرت تحرک آن نیز بسیار بالا رفته است.
موشک «نصر1» که قادر است شناورهای 3 هزار تُنی را منهدم کند، در کلاس موشک های کوتاه بُرد با قابلیت شلیک از ساحل و انواع شناورها و بالگردها محسوب می شود.
موشک هوشمند و کروز نصر با قرار گرفتن در لایه های دفاع ساحلی مکمل خوبی برای پدافند ساحلی در کنار سامانه های توپخانه ای است که قابلیت انهدام شناورهای نفوذکننده به آب های ساحلی جمهوری اسلامی را دارد.
موشک کروز «نصر بصیر» نیز نسل جدید این موشک است که در شهریور ماه سال جاری با حضور رییس جمهور رونمایی شد.
این موشک، علاوه بر قابلیت چالاکی و قدرت عملیاتی، با داشتن سر جستجوگر بدون انتشار، به ویژگی عملیات در سکوت و هوشمندی مجاز شده است که می تواند در ارتقاء توان دریایی نیروهای مسلح مؤثر باشد.
گفتنی است، رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان محمد رسول الله (ص) از چهارم دیماه در منطقه‌ای به وسعت 2 میلیون 200 هزار کیلومتر مربع از شرق تنگه هرمز تا مدار 10 درجه در اقیانوس هند آغاز شد و تا دهم این ماه ادامه می‌یابد. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین