mana.ir

کد خبر: ۴۸۶۵۶ |
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۹ - ۲۷ تير ۱۳۹۳

ضرورت راه‌اندازی مرکز تمدید دفترچه صیادان در دیلم

رئیس اداره شیلات شهرستان دیلم گفت: صیادان دیلم برای تمدید دفترچه تردد خود باید به گناوه بروند.

ضرورت راه‌اندازی مرکز تمدید دفترچه صیادان در دیلمبه گزارش خبرنگارمانا، بهروز قوامی‌فر در نشستی با تعاونی‌های لنج‌داران استان بوشهر با بیان اینکه دیلم از قطب‌های صید و صیادی و تجارت دریایی استان بوشهر است گفت: دراسکله صیادی50 متری دیلم، 51 فروند موتورلنج و 40 فروند قایق وجود دارد و به علت وسعت کم این اسکله ازدحام شناورها در آن از مهمترین مشکلات این اسکله صیادی است.
وی بر توجه به زیرساخت‌های بندری دیلم تاکید و تصریح کرد: اکنون این اسکله دارای مشکلاتی است که باید در توسعه اسکله، لایروبی و ایجاد امکانات زیربنایی در بندر دیلم اقدام شود.
قوامی‌فر با بیان اینکه تمدید دفترچه صیادان در دیلم امکان پذیر نیست افزود: صیادان دیلم برای تمدید دفترچه تردد خود باید به گناوه بروند و در صورتی که تمدید دفترچه های آنها در دیلم صورت بگیرد دیگر نیاز نیست وقت زیادی را صرف تمدید دفترچه کنند.
مدیرعامل تعاونی صیادان گناوه نیز گفت: اسکله چوبی 70 متری گناوه که اسکله ای صیادی بوده به دلیل استفاده چند منظوره از آن و گذشت سال های طولانی به طورکامل فرسوده شده است.
عبدالله بویراتی با بیان این که اسکله صیادی شمال استان بوشهر به فراموشی سپرده شده است افزود: احداث یک اسکله 50 متری برای صیادان گناوه می تواند نیاز صیادان این بندر را برطرف کند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که ملوانی جزو مشاغل سخت و زیان آور است، بیمه این قشر از خواسته های صیادان این بندراست.
بویراتی یادآور شد: صید ترال خارج از فصل در سراسر استان نهادینه شده و هیچگونه برخوردی با عاملان آن صورت نمی گیرد و به منظور جلوگیری از تضییع حق صیادان باید با عاملان این شیوه صید برخورد شود.
وی گفت: هزینه حمل سوخت که در گذشته به وسیله شرکت نفت صورت می گرفت اکنون بر عهده صیادان است و هزینه حمل سوختی که از ماهشهر تامین می کنیم افزایش 35 درصدی داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین