mana.ir

کد خبر: ۴۸۵۶۲ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - ۲۱ تير ۱۳۹۳

رهاسازی 88 میلیون قطعه بچه ماهی خزر

مدیرکل اداره شیلات گلستان از رهاسازی 88 میلیون قطعه انواع بچه ماهی استخوانی به دریای خزر خبر داد.

رهاسازی 88 میلیون قطعه بچه ماهی خزر

به گزارش مانا، "علی اکبر پاسندی" افزود: در سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"، 86 هکتار از مراکز تکثیر و پرورش در استان آبگیری و ذخیره سازی شده است.
به گفته وی، حدود 9 هزار قطعه مولد از دریا صید و به مراکز انتقال داده شده که تعداد 8 هزار قطعه از این مولدین در امر تکثیر استفاده شده است.
پاسندی با بیان اینکه کپور به عنوان گونه اصلی و قالب در استان تولید می شود، تصریح کرد: گلستان تنها استان تکثیر کننده این گونه است و امسال 50 میلیون قطعه از این 88 میلیون قطعه بچه ماهی رهاسازی شده از نوع کپور و مابقی کلمه و سفید است.
در ادامه حسن پور رئیس مرکز تکثیر خاویاری سد وشمگیر نیز افزود: امسال 34 هکتار از استخرهای این مرکز آبگیری شده و حدود یک هزار و 200 قطعه مولد کپور و یک هزار و 400 قطعه مولد کلمه بصورت نیمه مصنوعی تکثیر شده است.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد مولد تعداد 186 قطعه از دریا تامین شده و بقیه مولدین بکارگیری شده در همین مرکز مولدسازی شده است.
به گفته حسن پور، بیشترین فعالیت مرکز تکثیر و پرورش سد وشمگیر برای تولید کپور است و بخشی از این فعالیت ها به تولید و تکثیر کلمه اختصاص دارد.
وی افزود: بطور متوسط از هر مولد بین 40 هزار قطعه بچه ماهی تولید می شود و زمان تکثیر از فروردین تا خرداد ماه و رهاسازی از خرداد تا پایان تیر ماه انجام می شود. 
رئیس مرکز تکثیر و پرورش سد وشمگیر یادآور شد: تولید و تکثیر بچه ماهی و رهاسازی آن به دریا با هدف بازسازی ذخایر دریا و تثبیت اشتغال صیادان پره استان انجام می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین