mana.ir

کد خبر: ۴۲۵۸۱ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳

تبدیل چابهار به قطب اکوتوریسم شرق کشور

بندر چابهار به عنوان قطب اکوتوریسم شرق کشور تبدیل می شود.

 تبدیل چابهار به قطب اکوتوریسم شرق کشوربه گزارش خبرنگار مانا معاون برنامه ریزی و توسعه استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شب گذشته شورای سرمایه گذاری این استان گفت: بندر چابهار به عنوان قطب اکوتوریسم شرق کشور تبدیل می شود.
غلامرضا مالکی ادامه داد : علاوه بر سرمایه گذاری در بخش تجارت و بازرگانی بندر چابهار باید از ظرفیت سواحل زیبای آن در بخش گردشگری نیز استفاده کرد.
وی تصریح کرد: اعتبارات ملی و استانی خوبی در این خصوص به چابهار اختصاص خواهد یافت.
معاون استاندار گفت: بخش لنچ سازی چابهار نیز باید مورد حمایت قرار گیرد زیرا که لنچ سازی یکی از هنرهای بومی منطقه است و باید این صنعت جان تازه ای بگیرد.
مالکی تاکید کرد: طرح توسعه محور شرق کشور ازجمله اقدامات مهم و اساسی برای رونق توسعه و آبادانی در نقاط محروم کشور محسوب می شود.
وی تاکید کرد: فراهم آوردن ساز و کارهای مورد نیاز منطقه آزاد چابهار در جهت توسعه و تکمیل زیرساخت ها مستلزم اختصاص اعتبارات مورد نیاز به این منطقه از محل منابع بودجه عمومی کشور است.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: اتصال بندر چابهار به راه آهن سراسری از طریق خط چابهار- فهرج به طول حدوداً ۶۰۰کیلومتر از مهم ترین اولویت های توسعه زیربنایی محور شرق کشور و منطقه محروم چابهار در بخش ترابری ریلی است.
برچسب ها: بندر چابهار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین