mana.ir

کد خبر: ۴۲۴۸۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳

استعفای نخست وزیر کره در پی غرق کشتی

نخست وزیر کره جنوبی به دلیل نارضایتی از واکنش دولت به مسئله غرق شدن کشتی مسافری استعفا داد.

استعفای نخست وزیر کره در پی غرق کشتیبه گزارش مانا به نقل از رویترز، چونگ هونگ وون نخست وزیر کره جنوبی روز یکشنبه استعفا داد دلیل این اقدام نارضایتی از واکنش دولت کره جنوبی در موضوع غرق شدن کشتی مسافری در روز 16 آوریل با حدود 300 کشته ذکر شده است.
این کشتی مسافری در سفر دریایی در جنوب کره کره جنوبی در شرایط عادی، غرق شد.
در این حادثه بیش از 300 نفرجان باختند که اکثر آنها دانش آموزان یک مدرسه بودند اما هنوز جسد بسیاری از آنها بیرون کشیده نشده است.
به هنگام حادثه، از دانش آموزان خواسته شده بود جای خود را در کشتی ترک نکنند و منتظر دستورات بعدی باشند اما با این توصیه اشتباه، اکثر دانش آموزان در کشتی باقی ماندند و غرق شدند. هنوز جنازه بسیاری از این دانش آموزان کشف نشده است زیرا آنها در اتاق های کشتی حبس شده بودند.
بر اساس این گزارش نخست وزیر مستعفی کره جنوبی که اندوه در چهره اش مشاهده می شد بیانیه ای کوتاه را قرائت کرد و گفت: حفظ سمتم بار مسؤولیت بسیار سنگینی بر دولت است.
نخست وزیر کره جنوبی یک روز پس از غرق شدن کشتی، به دیدار خانواده های قربانیان و آسیب دیدگان رفت اما با واکنش شدید و فریادهای اعتراض آمیز روبه رو شد. یکی از افراد نیز به نشانه اعتراض به سمت نخست وزیر بطری آب پرتاب کرد.
خبرنگار رویترز در این باره نوشت: کُندی عملیات نجات و بیرون کشیدن جنازه مسافران کشتی و تغییر مستمر اطلاعات ارائه شده از سوی دولت نارضایتی گسترده ای ایجاد کرده است.
خانم باک جون های رئیس جمهور کره جنوبی هم به هنگام بازدید از محل استقرار خانواده های قربانیان و آسیب دیدگان کشتی غرق شده با فریادهای اعتراضی روبه رو شد.
مقامات قضایی کره جنوبی قبل از این تمامی اعضای کادر اداره کشتی از جمله کاپیتان را به دلیل بی کفایتی در اداره کشتی و نقش احتمالی در غرق شدن شناور بازداشت کرده اند.
قبل از این هم معاون مدرسه ای که دانش آموزانش در این حادثه غرق شده بودند نیز خودکشی کرد. وی به همراه دانش آموزان در کشتی حضور داشت اما هنگام حادثه توسط امدادگران نجات داده شده بود.
برچسب ها: نخست وزیر کره
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین