mana.ir

مزارع دریایی در چین

چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ و مصرف کننده‌های ماهی در دنیا به شمار می‌رود به طوری که یک‌سوم از مجموع تولیدات ماهی و دو سوم از مجموع تولیدات موجودات آبزی در جهان در سرزمین اژد‌های سرخ انجام می‌گیرد.

کد خبر: ۸۰۹۹۶
۱۱:۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
به گزارش مانا در آب‌های دریای بوهای، دریای زرد، دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی، مزارع بزرگ پرورش ماهی وجود دارد که همگی روی سطح آب شناور هستند.دلیل اجتماع این مزارع در این منطقه، وجود موجودات آبزی فراوان همانند میگو، حلزون و صدف است که در حوضچه‌های مصنوعی و قفس‌های دریایی پرورش داده می‌شوند. تمام این استخر‌های پرورش ماهی به واسطه نرده‌های توری که از تحته‌های چوبی منشعب شده‌اند، ساخته شده‌اند. بعلاوه، صیادان و ماهی‌گیر‌ها روی این تخته ها، کلبه‌ها و کپر‌های چوبی بنا کرده و تمامی اعضای خانواده در آنجا زندگی می‌کنند.
تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید از فراز استان فوجیان در  چین گرفته شده‌اند که مزارع شناور متعددی را نشان می‌دهد که در آن‌ها حلزون‌های صدف‌دار پرورش داده می‌شوند. این جانور در صنعت غذایی این کشور و دیگر کشور‌های آسیا جایگاه ویژه‌ای دارد و حتی در برخی مواقع مردم آن را به عنوان هدیه به هم اهدا می‌کنند.
 چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ها و مصرف کننده‌های ماهی در دنیا به شمار می‌رود. به طوری که یک‌سوم از مجموع تولیدات ماهی و دو سوم از مجموع تولیدات موجودات آبزی در جهان در سرزمین اژد‌های سرخ انجام می‌گیرد.
جالب است بدانید، با آنکه چین پیشینه سه هزارساله در پرورش ماهی دارد. اما این شغل از دهه ۱۹۹۰ میلادی به عنوان یک صنعت موردتوجه قرار گرفته است. توسعه صنعت پرورش ماهی باعث ایجاد اشتغال در این بخش شد به نحوی که در خلال سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بیش از ۳۰۰ هزار نفر از صیادان به پرورش ماهی در قفس روی آوردند. فقط دو سوم از مجموع صادرات ماهی از  چین در دریاچه ها، رودخانه و استخر‌های مصنوعی و قفس‌های دریایی پرورش داده می‌شوند.
گفتنی است، بیشترین تعداد قفس‌ها در ایالت‌های فوجیان، گوانگ‌ژو و ژی‌ژیانگ قرار دارند که بیش از ۸۰ درصد کل قفس‌های پرورش ماهی چین را شامل می‌شود.
 در سال‌های اخیر، تولید و پرورش ماهی در این کشور به طور فزاینده‌ای کاهش یافته و دلیلش هم افزایش آلودگی، ماهی‌گیری بی‌رویه و تغییرات زیست‌محیطی است. این در حالی است که هر سال، حدود سه ماه ماهی‌گیری در این کشور ممنوع اعلام می‌شود تا ماهی‌ها شانس جفت‌گیری و تولیدمثل پیدا کنند.
مزارع دریایی در چین
 
مزارع دریایی در چین
 
مزارع دریایی در چین
 
مزارع دریایی در چین
 
مزارع دریایی در چین
 
مزارع دریایی در چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: