mana.ir

کد خبر: ۸۸۹۳۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

جابه جایی مسافر در مسیر گناوه - خارگ از سر گرفته شد

رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: جابه‌جایی مسافر بین بندر گناوه - جزیره خارگ که در چند روز اخیر به دلیل نقص فنی دو شناور فعال در این مسیر متوقف شده بود، با انتقال یک فروند کشتی از خط دریایی بوشهر- خارگ به این مسیر از سر گرفته شد.

به گزارش مانا، داود بهادری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این کشتی تا برطرف شدن مشکلات فنی شناورهای مسیر گناوه - خارگ و تعیین و تکلیف آنها در زمینه جابه جایی مسافر به جزیره خارگ و بالعکس سرویس‌دهی می‌کند.

وی اظهار کرد: حرکت این کشتی از مبدا جزیره خارگ ساعت ۱۱ و بندر گناوه ساعت ۱۳ هر روز تعیین شده‌است.

بهادری گفت:  هر دو شناور "مهبد" و "ذوالفقار" که در مسیر گناوه به خارگ و بالعکس سرویس‌دهی مسافری می‌کردند، دارای نقص فنی هستند که به صورت موقت تا برطرف کردن مشکلات تردد آنها در این مسیر ممنوع است.

رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه افزود: اجازه فعالیت مجدد شناورهای مسافربری گناوه در صورت برطرف کردن نواقص و  پس از تائید این اداره با صدور مجوز امکان پذیر است.

وی اضافه کرد: برای  تردد ایمن مسافران و جلوگیری از حادثۀ جبران ناپذیر نیاز به یک فروند شناور مسافری باکیفیت در مسیر دریایی گناوه به جزیرۀ خارگ ضروری است و این اداره از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می‌کند.

بندرگناوه  به عنوان پسکرانه خارگ نقشی مهم در جابه جایی ساکنان و شاغلان در شرکت‌های نفتی و پتروشیمی و مایحتاج مورد نیاز به این جزیره دارد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و در فاصله ۱۷ مایلی جزیره خارگ قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین