mana.ir

کد خبر: ۸۸۳۷۶ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۰۸ آذر ۱۳۹۹
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

موفقیت ایران در ممیزی مرکز ملی داده ایران

مدیرکل ایمنی و حفاطت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی موفق به کسب بالاترین امتیاز در ممیزی بین المللی شناسایی و ردگیری شناور‌ها مبتنی بر اطلاعات ماهواره‌ای با بالاترین آمار دسترسی پذیری و انطباق با استاندارد‌های بین المللی در سال ۲۰۲۰، شد.

به گزارش مانا، نادر پسنده درباره ممیزی مرکز ملی داده ایران، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی موفق شد به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در ممیزی صورت گرفته توسط سازمان بین‌المللی ماهواره‌ای( IMSO)، با رسیدن به آمار دسترسی پذیری تحسین برانگیز ۹۹/۹۳ درصد، تطابق بالای خود با استانداردهای بین‌المللی را ثبت کند.
وی گفت: تمام فرآیند ثبت، ممیزی و آمار اعلامی به صورت رسمی و توسط سازمان بین‌المللی ماهواره‌ای منتشر می شود که نشان دهنده انطباق جمهوری اسلامی ایران با تعهدات بین‌المللی با بالاترین استانداردهای لازم است. 
وی افزود: سازمان بین‌المللی ماهواره‌ای هر ساله، به منظور اطمینان از عملکرد اجرایی فرآیند شناسایی و ردگیری شناورها بر اساس اطلاعات ماهواره‌ای، ممیزی نظارتی بسیار دقیقی از مراکز داده ملی کشورهای عضو به عمل می‌آورد و گزارش آن در مجامع بین‌المللی مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: موفقیت جمهوری اسلامی ایران در ثبت بالاترین آمار انطباق و دسترسی پذیری، در حالی صورت گرفت که کشور با شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی صنعت دریانوردی مواجه است.
پسنده موفقیت ایران در ممیزی بین‌المللی LRIT را ناشی از سیاست گذاری مناسب سازمان بنادر و دریانوردی با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان ایرانی برشمرد.
لاز م به ذکر است که بر اساس کنوانسیون نجات جان اشخاص در دریا، کشورهای متعاهد باید نسبت به راه‌اندازی سامانه‌های شناسایی و ردگیری شناورها مبتنی بر اطلاعات ماهوراه‌ای ( LRIT) اقدام کنند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین