mana.ir

کد خبر: ۸۷۰۴۳ |
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۱۵ تير ۱۳۹۹

پرورش ۳۰ تُن میگو با روش فوق متراکم در قشم

فرماندار شهرستان قشم از حمایت دولت برای ارتقای پرورش میگو در این جزیره تا سطح ۳۰ تُن در هر هکتار با روش پرورش متراکم و فوق متراکم خبر داد.

پرورش ۳۰ تُن میگو با روش فوق متراکم در قشم
 
به گزارش مانا، علیرضا نصری در دیدار رئیس شیلات شهرستان قشم و چند تن از مدیران عامل تعاونی‌های صید و صیادی قشم به مناسبت روز جهانی تعاونی‌ها، گفت: در روش متراکم و فوق متراکم پرورش میگو می‌توان سهم پرورش کشوری این آبزی را از چهار الی پنچ تُن در هر هکتار به ۳۰ هکتار و در مراحل بعد حتی تا ۷۰ تُن هم ارتقا داد.

وی ادامه داد: دولت امسال ۳۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های شیلاتی قشم اختصاص داده و امیدواریم با استفاده از روش متراکم و غیر‌متراکم پرورش میگو و فعالیت در زمینۀ پرورش ماهی در قفس، نام قشم در ردیف نخست این محصولات قرار گیرد.

فرماندار قشم با گرامیداشت روز جهانی تعاونی‌ها، از قشم به عنوان شهرستان تعاون‌گرا نام برد و افزود:  شش هزار نفر از مردم این جزیره در حوزه صید و صیادی فعالیت می‌کنند که با احتساب پنج عضو برای هر خانواده، ۲۵ درصد جمعیت این شهرستان از راه صید و صیادی ارتزاق می‌کنند.

به گفته وی، به جز تعاونی صید و صیادی شمار دیگری از جمعیت این شهرستان هم در قالب فعالیت‌های دریایی از جمله در تعاونی‌های شناورسازی، قایقداران، تفریحات دریایی، حمل و نقل دریایی مشغول به کار هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین