mana.ir

کد خبر: ۸۶۷۶۳ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تصویب مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش در کنارک

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرک صنعتیِ شهرستان کنارک، در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک به تصویب رسید.

تصویب مراحل نخست اجرای طرح بزرگ کشتی سازی ارتش در کنارک
به گزارش مانا، وحید پورمردان اظهار کرد: حذف موانع تولید و توسعه پایدار و سالم، هدف محیط زیست در برنامه‌های توسعه‌ای استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: اولویت حفاظت محیط زیست استان، پشتیبانی از صنایع و برنامه‌های توسعه و تولیدی در راستای اهداف جهش تولید است و این اداره کل به منظور این هدف بزرگ حداکثر توان کارشناسی خود را به کار گرفته تا با حذف موانع زاید و دست و پاگیر پشتیبان صنایع و کنترل آلاینده برای توسعه‌ای سالم و پایدار باشد.

وی افزود: طرح بزرگ کشتی‌سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک با حضور اعضا در محل سالن جلسات دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و مراحل نخست آن به تصویب رسید.

پورمردان ادامه داد: طرح پیشنهادی کشتی‌سازی مورد تقاضای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، واقع در شهرک صنعتیِ شهرستان کنارک و با توجه به قرارگیری طرح مذکور در رده ۶ صنایع فلزی، برق و الکترونیک و ضوابط و مقررات استقرار واحد‌های صنعتی، تولیدی و معدنی (موضوع ماده ۱۱ قانون هوای پاک) و ممنوعیت استقرار واحد‌های رده ۶ در شهرک‌های صنعتی واقع در حریم شهر، در کمیسیون ماده ۱۱ مورد بحث و بررسی قرار رفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: صدور مجوز زیست محیطی مربوطه در محدوده مورد تقاضای ارتش جمهوری اسلامی ایران، مورد تأیید اداره کل حفاظت محیط زیست استان واقع نشده بود و پس از اعتراض رسمی متقاضی؛ طرح مذکور در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک، طرح و بررسی شد و پس از بحث و بررسی در این خصوص، مقرر شد اجرای طرح کشتی سازی منوط به اخذ تعهدنامه رسمی از متقاضی مبنی بر رعایت شروط تعیین شده قانون هوای پاک و...، و مستندات لازم از قبیل: گزارش توجیهی زیست محیطی و سایر موارد؛ امکان واگذاری زمین از سوی شهرک صنعتی شود و در نهایت طرح مورد تقاضا با رأی موافق کلیه اعضای کمیسیون به استثنای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تصویب شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار