mana.ir

کد خبر: ۸۶۰۵۲ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۸

ناپدید شدن قایق مهاجران ایرانی و آفریقایی در مدیترانه

یک قایق لاستیکی با ۹۱ سرنشین که از لیبی رهسپار اروپا بود در آب‌های مدیترانه ناپدید شده است؛ این خبر روز پنج‌شنبه از سوی آژانس مهاجرت سازمان ملل اعلام شد.

به گزارش مانا به نقل از یورونیوز، سرنشینان این قایق عمدتاً مهاجران آفریقایی بوده‌اند اما چند ایرانی نیز در میان آنها دیده شده است.

این قایق ۸ فوریه (۱۹ بهمن) سواحل کاربولی در ۵۰ کیلومتری شرق طرابلس، پایتخت لیبی را ترک کرده و آخرین اطلاعاتی که از آن دریافت شده بود نیز از ورودش به آب‌های بین‌المللی در شمال لیبی حکایت داشت.

سرنشینان این قایق بامداد یکشنبه ۹ فوریه با تماس با «خط تلفن هشدار» (Alarm Phone) که یک خط تلفن اضطراری برای کمک به مهاجران گرفتار در دریا است، از وضعیت بحرانی خود در میان امواج دریا خبر داده‌اند و درخواست کمک کرده‌اند. آنها همچنین مختصات قایق خود را از مسیر این خط تلفن مخابره کرده‌اند.

پس از آن، اطلاعات مربوط به این قایق از مسیر «خط تلفن هشدار» در اختیار گارد ساحلی مالت، ایتالیا و لیبی قرار می‌گیرد. اما گارد ساحلی لیبی تنها پنج ساعت پس از دریافت این پیام کمک، دو کشتی را برای نجات به محل حادثه می‌فرستد و در نهایت نیز نشانی از قایق مهاجران پیدا نمی‌کند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار