mana.ir

کد خبر: ۸۴۱۸۱ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۱۷ تير ۱۳۹۸

تعداد غریق ها در دریای مازندران به 10 نفر رسید

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران از غرق شدگی 10 نفر در آب های دریای مازندران از ابتدای خرداد ماه تا کنون خبر داد.

تعداد غریق ها در دریای مازندران به 10 نفر رسید

عیسی طوسی در گفتگو با خبرنگار مانا بیان داشت: بر اساس آمار رسمی تائید شده از سوی پزشک قانونی استان از ابتدای خرداد ماه تا کنون 10 نفر در آب های استان مازندران غرق شده اند.

مدیر کل امور اجتماعی، فرهنگی و گردشگری استان مازندران، ادامه داد: بر این اساس، سه نفر در آب های شهرستان بابلسر، سه نفر در آب های عباس آباد، سه نفر در نوشهر و یک نفر در منطقه میانکاله در شهرستان بهشهر غرق شده اند.

به گفته دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران، همچنین طبق گزارش اعلام شده از سوی پزشک قانونی استان مازندران، از این تعداد غریق 9 نفر مرد و یک نفر زن بوده اند.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین 9 نفر در خارج از طرح های ساماندهی دریا و مناطق خطر آفرین استان غرق شده اند و یک نفر نیز در داخل طرح دریای شهرستان بابلسر دچار غرق شدگی شده است.

طوسی در ادامه گفته های خود یادآور شد: مقایسه آمار غرق شده ها از ابتدای خرداد ماه امسال تا کنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هنوز از هیچ گونه کاهشی برخوردار نبوده و با آمار سال گذشته برابری می کند.

مدیر کل امور اجتماعی، فرهنگی و گردشگری استان مازندران، بیان داشت: امسال 95 طرح ساماندهی دریا ویژه بانوان و آقایان در نوار ساحلی استان مازندران به گردشگران خدمات ارائه می دهند.

وی اذعان داشت: امسال تمام طرح های ساماندهی دریا در طول نوار ساحلی استان، نوسازی و بهسازی شدند و در مقایسه با سال های گذشته از وضعیت بسیار بهتری برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: امیدواریم گردشگران جهت شنا در دریای مازندران به این طرح های ساماندهی مراجعه کنند و به تذکرات ناجیان غریق توجه کامل داشته باشند.

وی اظهار داشت: امسال 1150 نفر ناجی غریق از سوی هیئت نجات غریق استان جهت انجام خدمات امداد و نجات در نوار ساحلی استان مازندران به استانداری معرفی شده اند.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران، تاکید کرد: از این تعداد 900 نفر به طور ثابت در سواحل و مناطق خطر آفرین ساحلی استقرار یافته اند و مابقی ناجیان نیز در مواقع شلوغی و تعطیلات فعالیت می  کنند.

این مقام مسئول در استانداری مازندران به تداوم کاهش غرق شدگی ها در آب های استان مازندران طی سال های اخیر اشاره کرد و گفت: این امر به دلیل توجه ویژه وزارت کشور به طرح های شنا در سواحل شمالی کشور و افزایش تجهیزات امداد و نجات و ناجیان غریق بوده است.

به گفته دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران، طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در استانداری مازندران، فعالیت طرح های ساماندهی دریای مازندران تا پایان روز 31 شهریور ماه همچنان ادامه خواهد داشت.

طوسی یادآور شد: ناجیان غریق جهت استقرار در مناطق حادثه خیز و طرح های ساماندهی دریا از سوی هیئت نجات غریق استان تعیین و معرفی می شوند و سپس این ناجیان تحت نظارت هلال احمر در طول چهار ماه به گردشگرانی که جهت شنا به سواحل دریای خزر وارد می شوند، خدمات امداد و نجات ارائه خواهند داد.

دبیر ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران بیان داشت: جهت انجام برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در راستای فعالیت و چگونگی نظارت بر طرح های ساماندهی دریا در سال 98، جلسات ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران به طور مرتب برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در این جلسات فرمانداران شهرستان های ساحلی نیز حضور مستمر دارند، اذعان داشت: در جلسات ستاد ساماندهی سواحل استان، نقاط ضعف طرح های ساماندهی دریا در تابستان گذشته مورد بررسی قرار گرفته تا بتوانیم با مدیریت و برنامه ریزی بهتر از سوی استانداری و نیز سرمایه گذاران بخش خصوصی، این نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین