mana.ir

کد خبر: ۸۴۰۰۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

آزمایشگاه مرجع نفت در قشم تاسیس شد

رییس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم از تاسیس آزمایشگاه مرجع نفت، فرآروده های نفتی، گاز و میعانات در راستای توسعه فعالیت های حوزه انرژی در قشم خبر داد.

به گزارش مانا، منصور آزاد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران بیان داشت: این آزمایشگاه با حمایت وزارت نفت و با امضای یک قرارداد سه جانبه بین شرکت مشاوران آزمای نفت ایرانیان، پژوهشگاه صنعت نفت و موسسه آموزش عالی قشم در جزیره راه اندازی می شود.
وی از انجام آزمایشات تمامی محصولات و فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی جنوب کشور در این آزمایشگاه خبر داد و افزود: همکاری در تهیه و تدوین بسته‌های آزمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی از اهداف دیگر این توافق‌نامه است.
رئیس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه اشتغالزایی گفت: گسترش فعالیت های حوزه انرژی و ساخت این آزمایشگاه می تواند در تقویت و توسعه اشتغال پایدار در جزیره بسیار اثرگذار باشد.
گفتنی است، 17 میدان هیدروکربنی در جزیره قشم وجود دارد که از این تعداد دو میدان داخل جزیره و در نزدیکی روستاهای سَلَخ و گَوَرزین قرار داشته و پالایشگاه گَوَرزین در حال حاضر با تولید ۱۵ هزار بشکه نفت در روز یک میدان فعال محسوب می شود.

جزیره قشم در حوزه پتروشیمی نیز، با تخصیص ۲۵ میلیون مترمکعب گاز در روز برای خوراک چهار واحد پتروشیمی و احداث واحدهای جانبی آن، در حال فعالیت است. گاز متان، پروپیلن، متانول و محصولات پایین‌دستی از جمله محصولات این واحدها است که پیش‌بینی می‌شود، بتواند سالانه ۶ میلیون تُن محصولات پتروشیمی تولید کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار