mana.ir

کد خبر: ۸۳۹۳۸ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

عملیات تخلیه کالا از بندر امام سرعت می گیرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: عملیات تخلیه کالاهای اساسی از بندر امام با ایجاد مشوق‌هایی برای کامیون های حمل بار سرعت می گیرد.

عملیات تخلیه کالا از بندر امام سرعت می گیرد

غلامعباس بهرامی نیا در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اینکه برای کامیون های فعال حمل بار در بندر امام، روغن خودرو و لاستیک در اختیار رانندگان قرار داده می‌شود اظهار کرد: پیرو ابلاغیه اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور مبنی بر اعمال مشوق‌هایی به منظور ارتقای سطح خدمات رسانی به ناوگان حمل و نقل کالای کشور، طرح تشویقی توزیع روغن خودرو و لاستیک به ناوگان حمل کننده کالای اساسی از مبدأ بندر امام در نظر گرفته شده است.

وی افزود: لاستیک و روغن موتور با نرخ مصوب بین رانندگان کامیون های حمل کالا و بار توزیع می‌شود.

بهرامی نیا اظهار داشت: به رانندگان حمل  کالای اساسی از مبدا بندر امام و به ازای هر سه هزار کیلومتر پیمایش، 40 لیتر روغن موتور در قالب درجه‌بندی‌های اعلام‌شده تخصیص داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، نیاز ناوگان حمل کننده کالای اساسی به تامین روغن و لاستیک مورد نیاز از بازار آزاد مرتفع خواهد شد و رانندگان با خیال راحت می‌توانند نسبت به خدمات رسانی و حمل کالای اساسی اقدام کنند.

ماهانه حدود 40 هزار دستگاه کامیون و تریلر برای حمل کالا در بندر امام تردد می کنند.

نرخ جابه جایی هر تن کالای فله از بندر امام حدود 2.2 میلیون ریال است.

از ابتدای امسال تاکنون 2.2 میلیون تن کالاهای اساسی در بندر امام تخلیه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش نشان می دهد.

بندر امام دومین بندر بزرگ عملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

سالانه حدود 50 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام تخلیه و بارگیری می شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار