mana.ir

کد خبر: ۸۳۸۶۳ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۸

توسعه فعالیت های تجاری در خزر ضرورتی اجتناب ناپذیر

همکاری بنادر کاسپین و انزلی با بنادر اولیا در روسیه و ماخاچ کالا در داغستان موجب افزایش میزان حمل و نقل دریایی کالا و مسافر میان سه کشور و بهره گیری از گردشگری دریایی به عنوان یکی از شاخص های اقتصاد دریا محور می شود.

به گزارش مانا، آندره گئور گیوویچ وادوف سرکنسول روسیه در گیلان با دکتر رضا مسرور رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون بهره گیری از ظرفیت های این منطقه در راستای افزایش مراودات و جذب سرمایه گذار تبادل نظر کردند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به منظور توسعه روابط ایران با روسیه و کشورهای حاشیه خزر ایجاد شده است اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی به عنوان یک منطقه استراتژیک در حاشیه دریای خزر فعالیت می کند و زیر ساخت های لازم جهت افزایش حجم مبادلات تجاری و سرمایه گذاری شرکت های روسی در بخش های بندری، تجاری، اقتصادی، گردشگری و عمرانی فراهم شده است.

رضا مسرور در ادامه با اشاره به ظرفیت های بندر کاسپین به عنوان بزرگترین بندر ایران در حوزه خزر خاطرنشان کرد: قرار گرفتن این بندر در مسیر کریدور های تجاری چین-قزاقستان-ایران و کریدور نوستراک و اتصال به شبکه راه آهن سراسری، بهره مندی از پسکرانه وسیع بیانگر اهمیت نقش بندر کاسپین در توسعه مبادلات بوده و این بندر در حوزه کانتینری هم از ظرفیت های مناسبی برخوردار است.

وی توسعه فعالیت های تجاری در خزر را یک ضرورت اجتناب ناپذیر به منظور پیوند کشورها دانست و خاطرنشان کرد: همکاری بنادر کاسپین و انزلی با بنادر اولیا در روسیه و ماخاچ کالا در داغستان موجب افزایش میزان حمل و نقل دریایی کالا و مسافر میان سه کشور شده و بهره گیری از گردشگری دریایی به عنوان یکی از شاخص های اقتصاد دریا محور موجب افزایش جذب گردشگر و تردد شناور های مسافر بری بین کشور های حاشیه خزر می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی به ثمرات خوب برگزاری نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری ایران و روسیه در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه اشاره و بیان کرد : در این نمایشگاه های تخصصی اتصال بین فعالان اقتصادی دو کشور برقرار می شود و آمادگی لازم جهت برگزاری مجدد نمایشگاه توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری ایران و روسیه را داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین