mana.ir

کد خبر: ۸۳۸۰۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸

صندوق اعتباری IMO برای کاهش گازهای گلخانه ای

سازمان جهانی دریانوردی به منظور تامین بودجه برای کاهش گازهای گلخانه ای در جهان با تاسیس صندوق اعتباری نیکوکاری موافقت کرد.

به گزارش گروه بین الملل مانا، این تصمیم در اجلاس اخیر کمیته حفاظت از محیط زیست سازمان جهانی دریانوردی (MEPC) که از 13 تا 17 ماه می با حضور اعضا برگزار شد اتخاذ شد.

در این جلسه مقرر شد پیشنهادهای مربوط به نحوه جمع آوری منابع مالی با استفاده از کمک های مردمی و اداره صندوق در نوامبر سال 2019 بررسی شده و در مارس 2020 به تصویب اعضا برسد.

بر اساس این گزارش در این جلسه اعضای شرکت کننده بر اصلاح و تقویت الزامات اجباری برای افزایش کارآیی انرژی و کاهش آلودگی های ناشی از سوخت کشتی ها تاکید کردند. قرار است کشتی هایی مانند کشتی های حمل گاز، فله و کانتینر که از این پس ساخته خواهند شد به طور کامل الزامات مربوط به کنوانسیون 2020 را رعایت کنند.

در این جلسه تولید روغن موتور کشتی سازگار با محیط زیست همچنین تعیین وضعیت اسکرابرها و نحوه تخلیه آب آنها در بنادر مورد تاکید قرار گرفت.

از سوی دیگر اعضا برای کاهش گازهای گلخانه ای در زمینه همکاری بنادر به منظور اجرای کامل قانون 2020، تامین سوخت ایمن و با سولفور پایین و .. موافقت خود را اعلام کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار