mana.ir

کد خبر: ۸۳۷۵۵ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸

بازدید 200 هزار گردشگر از تالاب بین المللی شادگان

معاون حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با وجود سیلاب، امسال بیش از 200 هزار گردشگر از جاذبه های طبیعی و آبی تالاب شادگان بازدید کردند.

بازدید 200 هزار گردشگر از تالاب بین المللی شادگان

عادل مولا در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: این گردشگران با استفاده قایق های محلی از روستاهای داخل و همجوار تالاب بازدید کرده و از نزدیک با طبیعت این تالاب بین المللی آشنا شدند.

وی گفت: با آبگیری این تالاب ضمن آنکه حجم آب شیرین آن افزایش یافته است، از حجم آلودگی این تالاب که سال ها ، محیط زیست آن به چالش کشیده شده بود کاسته شده است.

مولا با بیان اینکه حقابه این تالاب با ورود حجم عظیمی از سیلاب اخیر تامین شده است افزود: تاکنون بیش از چهار میلیارد متر مکعب آب وارد این تالاب شده است.   

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد پهنه آبی این تالاب آبگیری شده از بازگشت حیات دوباره پس از یک دوره طولانی مدت خشکسالی خبر داد.

معاون حفاظت محیط زیست خوزستان از رونق دوباره صید و صیادی در روستاهای همجوار تالاب شادگان و اشتغال مولد در منطقه خبر داد.

مولا افزود: با آبگیری این تالاب، گونه های ماهیان بومی رو به افزایش است و صیادان محلی از رونق دوباره صیادی در این تالاب خرسند هستند.

در سیلاب اخیر تعدادی از روستاهای همجوار تالاب شادگان، دچار آبگرفتگی شدند ولی با فروکش کردن سیلاب، زندگی عادی به این روستاها بازگشت.

در همین حال محیط زیست خوزستان نسبت به شکار پرندگان مهاجر و صید غیرمجاز توسط افراد سودجود در تالاب شادگان هشدار داد.

به تازگی برخی افراد سودجو با استفاده از ابرازآلات الکترونیکی مبادرت به صید آبزیان در تالاب شادگان کرده اند.

تالاب شادگان حدود 450 هزار هکتار وسعت دارد. در سال های اخیر بخش های خشکیده تالاب به کانون های ریزگردها در خوزستان تبدیل شده بود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین