mana.ir

کد خبر: ۸۳۶۱۹ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸

از سرگیری ورود گردشگران بدون ویزا به منطقه آزاد اروند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند از شروع مجدد ورود گردشگران خارجی بدون ویزا به محدوده منطقه آزاد اروند خبر داد.

از سرگیری ورود گردشگران بدون ویزا به منطقه آزاد اروند

اسماعیل زمانی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: براساس تصمیم اخیر منطقه آزاد اروند و هماهنگی با مسئولان آبادان و خرمشهر، گردشگران خارجی به خصوص اتباع عراقی می توانند بدون داشتن ویزا به منطقه آزاد اروند سفر کنند.

وی گفت: انتظار می رود با ورود گردشگران بدون ویزا به منطقه آزاد اروند، رونق اقتصادی و اشتغال به شهرهای بندری آبادان و خرمشهر بازگردد.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند با اشاره به اینکه گردشگران عراقی می توانند بدون ویزا از مرز شلمچه و مرز آبی خرمشهر وارد این منطقه شوند افزود: سکونت گردشگران خارجی در منطقه آزاد اروند محدودیت زمانی ندارد.

وی ابراز امیدواری با ورود حجم زیادی از گردشگران خارجی به منطقه آزاد اروند و استفاده از ظرفیت های اقتصادی منطقه، امکان افزایش درآمد ارزی برای کشور فراهم شود.

کارشناسان اقتصادی از صنعت گردشگری به عنوان صادرات پنهان نام می برند و ورود هر گردشگر می تواند سه فرصت شغلی در کشور میزبان ایجاد کند.

زمانی افزود: خروج مواد پروتئینی همراه گردشگران از منطقه آزاد اروند ممنوع است.

ورود گردشگران خارجی بدون ویزا به منطقه آزاد اروند از آذر ماه 1396 شروع شد  ولی در مهرماه 1397 به دلایلی ممنوع شد.

در مدت اجرای این طرح که برای نخستین بار در مناطق آزاد کشور اجرا شد بیش از یک میلیون گردشگر خارجی(عموما عراقی) ازمنطقه آزاد اروند بازدید کردند.

در سفر اسفند ماه دکتر روحانی رئیس جمهور به بغداد، دو کشور در رایگان شدن صدور ویزا برای اتباع دو کشور به توافق رسیدند و این توافق از 16 فروردین امسال اجرایی شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین