mana.ir

کد خبر: ۸۳۵۳۸ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
استاندار خوزستان:

شناورها تا اعلام وضعیت سفید به دریا نروند

استاندار خوزستان از عموم شناورهای باری و صیادی بنادر خرمشهر، آبادان و اروندکنار خواست تا اعلام وضعیت سفید به دریا نروند.

شناورها تا اعلام وضعیت سفید به دریا نروند

به گزارش خبرنگار مانا، دکتر غلامرضا شریعتی در نشست فوق العاده مدیریت بحران خرمشهر افزود: با توجه به وضعیت آب های منطقه، بالا آمدن آب اروندرود و کارون به دریانوردان توصیه می شود به هیچ وجه  به دریا نروند و سفرهای خود را پس از اعلام وضعیت عادی انجام دهند.

وی گفت: تاچند روز آینده که مد دریا کاهش می یابد، باید دریانوران صبوری به خرح دهند و به توصیه های ایمنی و هشدار دهنده توجه کنند و همچنان در لنگرگاه های خود بمانند.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به اینکه تاکنون همه تمهیدات لازم برای به خطر نیفتادن جان شهروندان در برابرسیلاب مهیب و بی سابقه اجرایی شده است از عموم مردم آبادان و خرمشهر خواست از سواحل فاصله بگیرند و قایقرانی در رودخانه ها را تا اطلاع ثانوی متوقف کنند.         

وی بر استمرار وضعیت فوق العاده در شهرهای آبادان و خرمشهر تاکید کرد و افزود: با اقدامات پیشگیرانه مد بزرگ در منطقه کنترل شد و خسارات اندکی برجای گذاشت.

شریعتی با اشاره به آبگرفتگی مناطق روستایی و شمالی خرمشهر  گفت: شکسته شدن سیل بند روستای "ملحان" منطقه اسماعیلیه اهواز سبب جاری شدن آب به سمت خرمشهر و جاده اصلی اهواز- خرمشهر شد که در حال حاضر در دست ترمیم است.

وی با بیان اینکه آب‌هایی که به اطراف خرمشهر رسیده در حال مدیریت شدن است اظهار کرد: زندگی عادی در شهرهای آبادان و خرمشهر در جریان است و مد بزرگ یا اکبر کنترل شده است.

شریعتی تصریح کرد: اگر بارش‌ها تداوم نداشته باشد به مرور از آورد و حجم آب رودخانه‌ها و تالاب شادگان کاسته خواهد شد و خطرات ناشی از سیلاب کاهش می یابد.

وی همچنین از بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی از دوشنبه دوم اردیبهشت ماه پس از مدت ها تعطیلی در شهرهای آبادان و خرمشهر و اروندکنار خبر داد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار