mana.ir

کد خبر: ۸۳۲۰۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
نوروز 98 صورت می گیرد؛

آغاز به کار 2 فروند کشتی تفریحی در آبادان

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبادان از راه اندازی دو فروند کشتی تفریحی جدید با ظرفیت حمل بیش از 70 نفر گردشگر در ایام نوروز در آب های آبادان خبر داد و گفت: علاوه بر این دو فروند شناور بزرگ در مجموع در آب های ساحلی شهرستان آبادان بیش از 50 فروند لنج تفریحی و بیش از 300 فروند قایق تفریحی به گردشگران خدمات رسانی می کنند.

 

آغاز به کار 2 فروند کشتی تفریحی در آبادان

جمال عامری نسب در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اینکه مسیر ساحلی چوئبده و اروند کنار در حوزه شهرستان آبادان به عنوان پایلوت گردشگری آبی این شهرستان اعلام شده است، گفت: در این راستا ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی مستقلی در چوئبده تشکیل شده است.

مدیر اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبادان ادامه داد: در کل مسیر ساحلی چوئبده و اروند کنار، اسکله تفریحی وجود دارد که در آنجا قایق های موتوری تفریحی و کشتی تفریحی برای خدمات رسانی به گردشگران علاقه مند به گشت دریایی وجود دارد.

وی خاطر نشان ساخت: در مجموع در آب های ساحلی شهرستان آبادان بیش از 50 فروند لنج تفریحی و بیش از 300 فروند قایق تفریحی به گردشگران خدمات رسانی می کنند.

وی در ادامه همچنین به وجود 15 تا 20 فروند کشتی باری در آب های ساحلی آبادان اشاره کرد و اظهار داشت: در ایام نوروز از این کشتی ها متناسب با نیاز گردشگران برای انجام گشت های تفریحی در آب های آبادان استفاده خواهد شد که در حال حاضر یک فروند شناور باری جهت استفاده تفریحی در نوروز در حال آماده سازی است.

عامری نسب از خرید دو فروند کشتی تفریحی با ظرفیت حمل بیش از 70 نفر گردشگر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی جهت بکارگیری در آبهای آبادان خبر داد و بیان داشت: این دو فروند شناور در نوروز 98 فعالیت توریستی خود را رسما آغاز خواهند کرد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبادان، عنوان کرد: این شناورها قرار است پس از نوروز نیز به طور دائمی در آب های شهرستان آبادان به گردشگران علاقه مند جهت گشت دریایی، خدمات ارائه دهند.

این مقام مسئول در شهرستان آبادان، یادآور شد: مسیر حرکت شناورهای تفریحی از آبادان به چوئبده است که پس از وارد شدن به اروند کنار به سمت هندیجان حرکت می کنند.

بهره گیری از ظرفیت مشترک گردشگری آبی آبادان و خرمشهر در نوروز

وی خاطرنشان ساخت: با تعاملات صورت گرفته با مسئولان شهرستان خرمشهر، قصد داریم در نوروز 98، از ظرفیت های مشترک گردشگری آبی آبادان و خرمشهر جهت ارائه خدمات رضایت بخش به گردشگران نوروزی استفاده کنیم.

این مقام مسئول در شهرستان آبادان در ادامه گفته های خود اظهار داشت: با اقدامات در نظر گرفته شده امیدواریم بتوانیم گردشگری آبی را از طریق خرمشهر در کارون و در نهایت بهمنشیر و اروند رود به شهر چوئبده متصل کنیم.

وی از پیش بینی افزایش گردشگران ورودی به شهرستان آبادان در ایام نوروز خبر داد و بیان داشت: گردشگران ورودی به این شهرستان می توانند از جاذبه های بسیار زیاد آبادان نظیر یادمان های جنگ، گشت دریایی در اروند کنار، کارون و بهمنشیر، گشت زنی در آب های تالاب شادگان، بازدید از آثار تاریخی آبادان، موزه ها، جاذبه خرید و .... بهره مند شوند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین