mana.ir

کد خبر: ۸۲۸۰۰ |
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۳ دی ۱۳۹۷
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران:

قطعا در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم/ جوانان بزرگ ترین سرمایه کشتیرانی هستند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با لطف خدا، هدایت های مقام‌معظم رهبری و با تکیه بر نسل جوانمان در جنگ اقتصادی پیروز می‌شویم.

به گزارش خبرنگار مانا، دکتر محمد سعیدی طی سخنانی در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان بورسیه دوره سوم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی(ره) با اشاره به همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خروجی و ثروت ایجاد شده طی این همکاری صمیمانه، جوانان ارزشمندی هستند که به زودی به ناوگان ملی ملحق خواهند شد.
وی با اعلام سپاسگزاری خود از زحمات و محبت های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهی آن برای همکاری نزدیک و صمیمانه در تمام زمینه ها، اظهار داشت: دو مجموعه نیروی دریایی ارتش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تمام بخش های دریایی به خوبی مکمل یکدیگر در تامین منافع ملی هستند.
دکتر سعیدی در ادامه سخنان خود با خطاب قرار دادن دانشجویان فارغ التحصیل حاضر در مراسم ضمن تاکید بر اینکه دوران تحصیل و آموزش دورانی یگانه در زندگی انسان است، تصریح کرد: دانشجویان عزیز باید بدانند عرصه کشتیرانی و دریانوردی خطیر، مهم و صنعتی ملی است که باید در آن پاسخگو بود و مسئولانه عمل کرد.
رئیس هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در جنگ اقتصادی و تحریم ها تا هشتاد درصد اقتصاد کشور را این شرکت تامین حمل و نقلی می‌کند، خاطر نشان کرد: در این شرایط، کشور و مردم به جوانان دریانورد نیاز دارد تا صدمه نبینند.
وی کشتیرانی را با توجه به تاثیر مهم آن بر اقتصاد ملی، عرصه ای غیر از سودآوری صرف و بنگاه داری دانست و به دانشجویان دوره سوم کشتیرانی توصیه کرد: برای حضور در این عرصه حساس اندیشه ملی داشته باشید و ضمن رشد و تعالی علمی و عملی خود تلاش کنید به انسان هایی برجسته در آینده تبدیل شوید.
دکتر سعیدی در ادامه با اشاره به پیشرفت های فن آوری در دنیای امروز بر لزوم تجهیز و تسلط نسل جوان بر دانش روز، گفت: فن آوری های نوین به صورت لحظه ای در حال تحول هستند بنابراین دانشجویان باید بر این دانش ها و ابزارهای نوین مسلط شوند.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خودسازی، تسلط بر دانش روز و پرورش حس مسئولیت پذیری و انجام وظیفه در برابر ملت بزرگ ایران را از دیگر موارد مهم دانست که دریانوردان جوان می‌باید بر آنها اهتمام ورزند.
وی افزود: با آغوشی باز منتظر فارغ التحصیلان تازه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای الحاق به ناوگان هستیم چرا که سرمایه های اصلی این شرکت شما نیروی انسانی مسئولیت پذیر هستید.
دکتر سعیدی در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود به تحریم ها و دشمنی ها با ملت ایران پرداخت و با اشاره به اینکه آمریکایی ها در وهله اول کشتیرانی را مورد تحریم قرار دادند، گفت: آنها می خواهند با این کار نبض اقتصادی کشور را مورد حمله قرار دهند با این حال قطعاً در دستیابی به هدف خود ناکام خواهند شد.
وی با بیان اینکه ملت ایران ملتی کهن با تاریخی چند هزار ساله است، خاطر نشان کرد: هیچ طوفانی این ملت و این کشور را از پا درنیاورده است.
دکتر سعیدی نسل جوان کشور را بزرگترین سرمایه ملی در برابر هر تهدیدی دانست و افزود: ایران اسلامی جوانانی هوشمند، فداکار و اندیشمند تربیت کرده است که با ایمان خود و تسلط بر دانش و فن آوری روز کشور را از مراحل مختلف عبور خواهند داد.
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به چهل سالگی انقلاب گفت: ایران اسلامی هم اکنون قوی تر از هر زمان دیگری است که این قدرت را می‌توان در رتبه دهم ایران در نانو فن آوری، رتبه نهم در انرژی هسته ای، رتبم هشتم در نانو تکنولوژی و رتبه هفتم در عرصه موشکی و ماهواره ای درجهان مشاهده کرد.
وی در پایان خودباوری و تکیه بر خود را رمز این پیروزی ها دانست و بیان داشت: با لطف خدا، هدایت های مقام‌معظم رهبری و با تکیه بر نسل جوانمان قطعاً در جنگ اقتصادی امروز نیز همانند گذشته پیروز می‌شویم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار