mana.ir

کد خبر: ۸۲۷۰۸ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۱۲ دی ۱۳۹۷

ممنوعیت خروج کالاهای اساسی از منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و گردشگری منطقه آزاد اروند گفت: گردشگران عراقی که اجازه دارند از هفته آینده بدون اخذ ویزا وارد محدوده آزاد اروند شوند نمی توانند کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی شهرهای آبادان و خرمشهر را با خود به عراق ببرند.

سیدعلی موسوی در گفت وگو با خبرنگار مانا با اشاره به اینکه ورود بدون ویزای گردشگران عراقی هفته آینده پس از یک وقفه سه ماهه از سرگرفته می شود افزود: گردشگران نمی توانند کالاهای اساسی مردم شهرهای آبادان و خرمشهر را از مرزهای زمینی و دریایی به کشور خود ببرند.

به گفته وی این اقلام شامل روغن، مرغ، برنج و ماهی دریایی است. 

وی با اشاره به اینکه در گذشته خروج کالاهای اساسی توسط گردشگران عراقی از شهرهای آبادان و خرمشهر که در محدوده منطقه آزاد اروند هستند به نارضایتی های عمومی دامن زده بود افزود: گردشگران عراقی به جز کالاهای اساسی می توانند از منطقه آزاد اروند سوغاتی خرید کنند.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری منطقه آزاد اروند با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای ورود اتباع عراقی به منطقه گفت: همه زیر ساخت های لازم برای رفاه حال گردشگران عراقی و اقامت آنان فراهم شده است.

موسوی تاکید کرد: برای ورود بدون ویزای 1500 گردشگرعراقی در روز به  منطقه آزاد اروند برنامه ریزی شده است.

طرح ورود بدون ویزای گردشگران سراسر جهان به منطقه آزاد اروند از آذر ماه 96 کلید خورد که در این میان گردشگران عراقی بیشترین استقبال را از این طرح به عمل آوردند.

برخی از شهروندان ساکن درمنطقه آزاد اروند ازکمبود و گرانی برخی اقلام اساسی و پرمصرف انتقاد کرده بودند ولی بازاریان و کسبه این انتقاد را غیرمنطقی خوانده بودند.

رونق اقتصادی، اشتغال ، گردش مناسب نقدینگی و ارزآوری و بهبود وضعیت صنعت هتل داری درشهرهای آبادان و خرمشهر از پیامدهای ورود گردشگران به منطقه آزاد اروند بود.  

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار