mana.ir

کد خبر: ۸۲۶۰۵ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - ۲۶ آذر ۱۳۹۷

نمایشگاه صنایع دریایی ایران آغاز به کار کرد

نمایشگاه صنایع دریایی ایران در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

نمایشگاه بین المللی دریایی ایران آغاز به کار کرد

به گزارش خبرنگار مانا، معاون دریایی سازمان بنادر و و دریانوردی در آیین افتتاح نمایشگاه صنایع دریایی ایران در جزیره کیش با راهبردی خواندن صنعت دریایی در دنیای امروز اظهار داشت: در سال های اخیر هوشمندسازی وارد این صنعت شده است اما ضروری است، تاثیر ارزهای دیجیتال، اینترنت اشیاء و دیگر اشکال هوشمندسازی و تاثیر آن بر حمل و نقل دریایی از سوی مالکان مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

هادی حق شناس تاثیر هوش مصنوعی در امنیت دریانوردی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: بسیاری از سوانح دریایی به دلیل خطای انسانی است که هوش مصنوعی در کاهش آنها بسیار کارآمد خواهد بود.
وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ بهره گیری از اینترنت اشیا در بنادر را آغار کرده است، تصریح کرد: تکنولوژی بلاک چین نیز در صنعت دریانوردی جهان تحولات مثبتی را رقم زده که می توان به استفاده کشتیرانی مرسک از این فن آوری در بازرسی شناورها و صدور مجوزهای الکترونیکی مشاهده کرد.
معاون دریایی سازمان بنادر با تاکید بر این نکته که آینده دریانوردی ایمن در گرو برنامه ها و اقدامات فن آورانه است، خاطر نشان ساخت: با توجه به تحولات دیجیتالی در عرصه دریایی سازمان IMO در جهت تدوین مقررات جامع در زمینه هوشمند سازی اقداماتی را آغاز کرده است که ایران و فرانسه نیز به صورت مشترک در تدوین این مقررات با سازمان بین المللی دریانوردی همکاری خواهند کرد.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه یکی از مسائل پیش روی صنعت دریانوردی را اجرای قانون سوخت کم سولفور در سال ۲۰۲۰ دانست در این باره گفت: صنعت دریانوردی به سمت استفاده از سوخت های نو می رود با این حال باید برای تامین سوخت کم سولفور نیازمند توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری هستیم. 

مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دریایی ایران هم اکنون در جزیره کیش و با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی دیگر از کارشناسان و مدیران حوزه دریایی کشور در حال برگزاری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین