mana.ir

کد خبر: ۸۲۵۷۱ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۱ آذر ۱۳۹۷

بازدید معاون اول رئیس جمهور از فاز سه طرح توسعه بندر شهید رجایی

معاون اول رئیس جمهور از فاز سه طرح توسعه بندر شهید رجایی بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت عملیاتی بزرگترین بندر تجاری ایران قرار گرفت.

به گزارش مانا اسحاق جهانگیری در دومین روز از سفر خود به استان هرمزگان با حضور در بندر شهید رجایی، از بخش‌های مختلف این بندر از جمله فاز سه طرح توسعه پایانه کانتینری بندر بازدید کرد و با توضیحات محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولین بندر شهید رجایی، از ظرفیت واردات، صادرات و روند خدمات رسانی بندر یاد شده مطلع شد.
معاون اول رئیس جمهور در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای توسعه بندر شهید رجایی، افزود: براساس برنامه‌های پیش بینی شده این بندر قابلیت پهلوگیری بزرگترین کشتی‌ها را پیدا خواهد کرد تا این کشتی‌ها بتوانند در بندر شهید رجایی عملیات تخلیه و بارگیری را با سرعت انجام دهند.
وی تصریح کرد: علی رغم همه محدودیت‌های اعمال شده در تجارت خارجی کشور، تاکنون میزان عملکرد بنادر از نظر ورود و خروج کالا بسیار خوب بوده و نسبت به سال‌های قبل کاهش قابل توجهی نداشته است.
معاون اول رئیس جمهور افزود: جلسه‌ای با مدیران و مسئولین گمرک برگزار خواهیم کرد تا ماندگاری کالا در گمرک هر چه بیشتر کاهش پیدا کند و با همکاری گمرکات و سازمان‌های ذیربط، کالا‌ها هر چه سریعتر ترخیص شوند و در دسترس مردم قرار گیرند.
وی با اشاره به اهمیت استان‌های مرزی در واردات و صادرات کشور افزود: استان هرمزگان یکی از مهمترین استان‌های مرزی است که حیات اقتصادی کشور به این استان وابسته است و انتظار داریم که دستگاه‌های ملی و استانی شرایط را به گونه‌ای مهیا کنند که فعالان اقتصادی بتوانند با شرایط بهتری نسبت به صادرات و واردات کالا اقدام کنند.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر این که هیچ محدودیتی برسر راه واردات کالا‌های اساسی وجود ندارد، تصریح کرد: کالا‌های اساسی به میزان لازم در کشور در حال ترخیص و تخلیه هستند و حتی برای سال ۹۸ نیز سفارش توسط بخش خصوصی به ثبت رسیده و منابع مورد نیاز آن نیز پیش بینی شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین