mana.ir

کد خبر: ۸۲۰۹۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۱۸ مهر ۱۳۹۷

اختصاص چهار شناور برای انتقال زائران اربعین به بصره

فرماندار ویژه خرمشهر از اختصاص چهار فروند شناور مسافری به ظرفیت هر کدام 40نفربرای انتقال زائران ایرانی و خارجی اربعین حسینی از خرمشهر به بندر بصره خبر داد.

ولی الله حیاتی در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: با راه اندازی خط دریایی خرمشهربه بصره ، امکان شتاب بخشی انتقال زائران اربعین به شهرهای مقدس عراق فراهم شده است.

وی گفت: این شناورهای مسافری، صبح مسافران و زائران اربعین حسینی را ازطریق آبراه اروندرود رود به بندر بصره انتقال می دهد و بعدازظهر همان روز مسافران از بصره به بندر خرمشهر انتقال می یابند.

حیاتی با اشاره به اینکه راه اندازی خط دریایی خرمشهر – بصره ، ازحجم ازدحام زائران اربعین حسینی در مرز زمینی شلمچه کاسته خواهد شد افزود: در صورت استقبال مسافران و زائران ازاین خط دریایی ، امکان افزایش تعداد شناورهای مسافری وجود دارد.

فاصله خرمشهر تا بندر بصره30مایل دریایی است.

فرماندار ویژه خرمشهر ابرازامیدواری کرد: توسعه گردشگری دریایی زمینه ساز اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه را فراهم کند.

وی ممنوعیت ورود گردشگران عراقی به منطقه آزاد اروند را موقتی بیان و ابراز امیدواری کرد پس از اربعین حسینی، ورود گردشگران عراق بدون ویزا به خرمشهر ازسرگرفته شود.

حیاتی افزود:هم اکنون گردشگران عراقی که مایل باشند وارد منطقه آزا داروند شوند با داشتن ویزا می توانند وارد شهرهای خرمشهر و آبادان شوند.

شایان ذکر است، ممنوعیت ورود گردشگران عراقی در چندروز اخیر به منطقه آزاداروند ، بازار شهرهای آبادان و خرمشهر را از رونق انداخته است.

گفته می شود، مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند با اعمال محدودیت و ممنوعیت گردشگران عراقی به این منطقه مخالف هستند.

ورود گردشگران سراسر جهان بدون داشتن ویزا به منطقه آزاداروند ازآذر ماه سال گذشته شروع شده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار