mana.ir

کد خبر: ۸۱۴۴۱ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷

نگاهی به آمار مهاجرت از طریق دریا در سال 2018 میلادی

آژانس مهاجرت سازمان ملل موسوم به IOM در گزارش اخیر خود از رسیدن تعداد مهاجران و پناه جویان تا ۲۷ ژوئن سال جاری میلادی به ۴۴ هزار ۹۵۷ نفر خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل مانا و به نقل از IOM، تعداد مهاجرانی که از طریق دریا روانه اروپا شدند در شش ماه نخست سال جاری میلادی به ۴۴ هزار و ۹۵۷ نفر رسید که از این میان مقصد ۳۸ درصد ایتالیا و ۲۹ و ۳۳ درصد دیگر به ترتیب یونان و اسپانیا بود. افزون بر آن ۴۷ و ۲۳۴ مهاجر به ترتیب به قبرس و مالتا پناه بردند.
بر اساس این گزارش، تعداد مهاجرانی که سال گذشته میلادی در شش ماه ابتدایی ۲۰۱۷ به سوی اروپا و از طریق مدیترانه رفتند در مجموع به ۹۴ هزار و ۹۸۶ نفر رسیده بود. این آمار در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۲۳۰ هزار و ۲۳۰ نفر اعلام شده بود.
 
مجموع تعداد مهاجران و کشته شدگان از طریق مدیترانه ۲۰۱۷/۲۰۱۸ میلادی
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی
 
سازمان مهاجرت آتن نیز از وقوع دست کم چهار حادثه که ملزم به حضور نیرو‌های امداد و نجات در جزایر Lesvos، Samos و Kos است، خبر داد. گارد ساحلی Hellenic ۹۱ مهاجر را در جزیره Lesvos و ۱۱۱ نفر دیگر را در جزیره Samos نجات دادند که کجکوع پناهجویان را به ۲۰۲ نفر رساند. افزون بر آن، ۱۲ مهاجر در بازه زمانی ۲۵ تا ۲۷ ژوئن سال جاری میلادی به آتن ورود کرده‌اند که به موجب آن تعداد کلی مهاجران از ژانویه تاکنون را به ۱۳ هزار و ۱۵۷ نفر می‌رساند.
 
ورود مهاجران به یونان در شش ماه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی
 
در ماه ژوئن تقریبا تعداد مهاجرانی که از طریق دریا به آتن پا گذاشتند، در مقایسه با اسپانیا و ایتالیا دو و سه برابر بود.
در سوی دیگر اداره مهاجرت اسپانیا در مادرید اعلام کرد، تعداد مردان، زنان و کودکانی که طی شش ماه اغازین سال جاری میلادی به اسپانیا آمدند به ۱۴ هزار و ۹۵۳ نفر می‌رسد که در آب‌های دریای مدیترانه و در تاریخ ۲۷ ژوئن نجات یافتند. این رقم حدودا نیمی از مجموع شش هزار و ۷۹۱ نفر در ۲۷ روز گذشته را به خود اختصاص می‌دهد.

ورود زمینی و دریایی مهاجران در سال ۲۰۱۸ میلادی
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی

ورود دریایی مهاجران در اسپانیا- ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میلادی
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی

ورود دریایی مهاجران در اسپانیا- ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میلادی به تفکیک ماه‌های سال
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی

پروژه مهاجران مفقود سازمان IOM نیز از کشته شدن و مفقودی یک هزار و ۶۵۹ نفر طی سال جاری میلادی خبر داده است. تنها در دریای مدیترانه، مهاجرانی که جان خود را از دست دادند از آغاز ۲۰۱۸ میلادی تاکنون به ۹۷۲ نفر رسید. افزون بر آن، از آغاز هفته گذشته تاکنون مرگ بیش از ۱۰ پناه جو در مرز‌های آمریکا-مکزیک ثبت و جسد تمامی کشته شدگان به تگزاس منتقل شده است. پنج مهاجر دیگر نیز در جاده‌ها و به دنبال تصادف در اروپای جنوبی جان خود را از دست دادند.

مرگ مهاجران در سطح جهانی یک ژانویه- ۲۷ ژوئن
نگاهی به آمار مهاجرت در شش ماه نخست 2018 میلادی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین