mana.ir

کد خبر: ۸۰۶۰۴ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

ظرفیت بالای گردشگری دریایی در خوزستان

استاندار خوزستان گفت: امکان فعالیت گردشگری و حمل و نقل دریایی اکنون از خرمشهر تا دارخوین وجود دارد اما باید تمهیدات بیشتری اندیشیده شود.

دکترغلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به انجام مطالعات بیشتر برای کار تفریحی و همچنین امکان انتقال کالا به صورت دریایی تا اهواز اظهار داشت: این مطالعات با همکاری سازمان میراث فرهنگی، سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی  صورت می گیرد.
وی افزود: ظرفیت زیادی در زمینه گردشگری دریایی، رودخانه ای و تالابی در خوزستان وجود دارد که باید شکوفا شوند.
شریعتی ادامه داد: سازمان آب و برق خوزستان به عنوان متولی رودخانه ها نیز تاکنون مطالعات و اقدامات خوبی در بحث گردشگری دریایی و رودخانه ای انجام داده است.
وی به نقش منطقه آزاد اروند در توسعه گردشگری دریایی خاطر نشان کرد: مناطق ساحلی خوزستان ظرفیت های بسیاری برای توسعه گردشگری دریایی وجود دارد که تاکنون از این ظرفیت ها استفاده مطلوب نشده است.
استاندار خوزستان سفر یک میلیون و 500هزار نفری به مناطق ساحلی و بندری خوزستان در ایام نوروزی امسال تصریح کرد: هنوز زیرساخت های گردشگری دریایی در خوزستان به طور کامل آماده نشده است.
وی اظهار داشت:  بخش خصوصی و تورهای گردشگری باید در زمینه شناساندن جاذبه های گردشگری دریایی تلاش کنند.
استاندار خوزستان از رویکرد اداره کل بندر ودریانوردی خرمشهر در توسعه گردشگری دریایی گفت: اداره بندر خرمشهر در ایام نوروزی تمام امکانات خود را برای پذیرایی از گردشگران و بهره گیری از جاذبه های دریایی بسیج کرد.
شایان ذکر است استاندار خوزستان از ظرفیت ها و پروژه های گردشگری در شهرهای بندری خرمشهر و آبادان و منطقه آزاد اروند بازدید کرد.
وی اجرای طرح ورود گردشگران خارجی که با استفاده از قانون اداره مناطق آزاد کشور ، بدون ویزا وارد منطقه آزاد اروند می شوند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی شهرهای آبادان و خرمشهر موثر خواند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین