mana.ir

کد خبر: ۸۰۵۱۶ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷

گام اساسی برای ترخیص خودروهای محبوس شده در منطقه آزاد اروند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با لغو مصوبه هیئت دولت در مورد لزوم اسقاط کردن هشت خودرو در برابر واردات یک خودرو، گام اساسی و نهایی برای ترخیص خودروهای محبوس شده در گمرک منطقه آزاد اروند خودرو برداشته شد.

اسماعیل زمانی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به لغو مصوبه هیئت دولت در مورد لزوم اسقاط کردن هشت خودرو در برابر واردات یک خودرو اظهار داشت: بیش از چهارهزار دستگاه خودرو پلاک اروندی به دلیل این مصوبه هیئت دولت، در گمرک منطقه آزاد اروند توقیف شده بودند وامکان ترخیص  برای این خودروها وجود نداشت.
وی افزود: با توجه به اینکه در منطقه آزاد اروند عمر خودورها بیش از 15سال نیست، اسقاط کردن خودروی فرسوده در این منطقه معنا و مفهومی ندارد که در این ارتباط با مسئولان دولت از جمله معاون اول رییس جمهوری مذاکرات و مکاتبات زیادی انجام شد.
زمانی تصریح کرد: در روزهای آینده بتدریج نسبت به ترخیص این خودروهای وارداتی که عموما" ساخت کشور کره جنوبی است" اقدام خواهد شد.
پیش تر مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند درباره دلایل عدم ترخیص خودروهای پلاک اروندی در گمرک منطقه آزاد سکوت اختیار کرده بودند.
صاحبان این خودروها در چند هفته اخیر بارها در اعتراض به عدم ترخیص خودروهای خود در گمرک منطقه آزاد اروند در خرمشهر تجمع کرده بودند و خواستار تعیین تکلیف این خودروها شدند.
شایان ذکراست با آزاد شدن تردد خودروهای پلاک اروندی در سطح استان خوزستان در سال 1394، واردات خودروهای پلاک اروندی بشدت افزایش یافت.
تاکنون بیش از 24هزار دستگاه خودرو پلاک اروندی در سطح استان خوزستان در حال تردد هستند که با ترخیص این چهارهزار دستگاه، شمار خودروهای پلاک اروندی به 28هزار دستگاه خواهد رسید.
تعرفه گمرکی خودروهای وارداتی از کشورهای اروپایی و امریکا 10درصد و خودروهای آسیایی پنج درصد است.
بخش مهمی از تعرفه خودروهای پلاک اروندی صرف اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی شهرهای آبادان و خرمشهر می شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار